هدر موبایل
1395/07/09 15:59:19
سرویس سیاسی
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد؛

امحای تسلیحات هسته ای؛ افسانه تخیلی غرب برای تنویر افکار عمومی

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کردند که تولید کننده سلاح های هسته ای، قدرت های سلطه گری هستند که مدعی مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی بوده اما خود تکثیرکننده این گونه تسلیحات هستند.
امحای تسلیحات هسته ای؛ افسانه تخیلی غرب برای تنویر افکار عمومی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کردند که تولید کننده سلاح های هسته ای، قدرت های سلطه گری هستند که مدعی مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی بوده اما خود تکثیرکننده این گونه تسلیحات هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103846847203.jpg امحای,تسلیحات,هسته,ای؛,افسانه,تخیلی,غرب,برای,تنویر,افکار,عمومی Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی در هفته جاری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای بزرگداشت روز بین المللی امحا سلاح‌های هسته‌ای سخنرانی و مواضع جمهوری اسلامی ایران را در خصوص خلع سلاح هسته‌ای بیان کرد.

عراقچی گفت ملتها و دولتها عمیقا نگران تهدید سلاح های هسته ای موجود در زرادخانه های کشورهای هسته ای هستند زیرا این تسلیحات می توانند بشریت و تمدن بشر را بطور کامل نابود سازند. وی به قدمت ٧١ ساله مطالبه برای خلع سلاح هسته ای اشاره کرد و گفت این مطالبه نه تنها در اثر گذشت زمان ضعیف نشده بلکه طی سال های اخیر با قوت بیشتری در به شکل های مختلف مطرح و پیگیری شده است.

 معاون وزیر خارجه کشورمان وضعیت جاری در اجرای تعهدات خلع سلاح هسته ای را "نامساعد" توصیف نمود و در این زمینه به چند واقعیت به عنوان نمونه اشاره کرد.

وی گفت کشورهای دارنده سلاح هسته ای با هر ابتکار و پیشنهادی برای شروع مذاکرات بین المللی در خصوص خلع سلاح هسته ای مخالفت می کنند در حالی که طبق ماده ٦ معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی ) تعهد داده اند مذاکره در مورد اقدامات مؤثر برای امحا کامل سلاح های هسته ای را دنبال کنند.

او همچنین در این رابطه افزود برخی کشورهای هسته ای با تخلف از تعهدات بین المللی خود بودجه های کلانی به ارتقا کیفی زرادخانه های هسته ای شان و ساخت انواع جدید سلاح های هسته ای جدید اختصاص داده اند.

 

رویکرد شعارگونه غرب در امحای تسلیحات هسته ای/استراتژی ایران، خاورمیانه بدون سلاح هسته ای است

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای، گفت: استراتژی جمهوری اسلامی در عرصه منطقه، خارومیانه بدون سلاح هسته ای است و به تبع این مسئله، ما خواهیم جهان عاری از سلاح هسته ای هستیم.

حسین نقوی حسینی 3406756/29/2016 3:40:52 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606107157249161_Thum.jpgحسین نقوی حسینی
حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، افزود: متأسفانه تولید کننده سلاح های هسته ای، قدرت های سلطه گری هستند که مدعی مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی هستند و حتی از کشورهای دیگر مطالبه گری می کنند. در حالی که خود این کشورها تکثیرکننده این گونه تسلیحات هستند.

نقوی حسینی ادامه داد: مصداق بارز این مسئله رژیم صهیونیستی است، که در شرایط کنونی بیش از 300 کلاهک هسته ای در اختیار دارد و عضو هیچ یک از کنوانسیون های خلع سلاح هسته ای نیست و از این قوانین تبعیت نمی کند. از طرف دیگر هیچ نهاد نظارتی نیز به خود اجازه نمی دهد که با این رویکرد رژیم صهیونیستی برخورد کند.

وی گفت: امحای تسلیحات هسته ای در سطح جهان دارای اهمیت بسیاری است و این مسئله یکی از سیاست های جمهوری اسلامی است، البته انتظار است که نهادهای بین المللی، به طور واقعی با تکثیر تسلیحات هسته ای مقابله کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: در شرایط کنونی تمام ملت ها نگران مسابقه تسلیحاتی چند کشور غربی هستند و این مسئله امنیت جهان را با خطر جدی روبه رو کرده است، از این رو این کشورها به ویژه آمریکا باید به این روند و رویکرد پایان دهند.

 

میزان تسلیحات کشتار جمعی همواره تابع قدرت کشورهای بین المللی است/ایران به صورت رسمی مخالف گسترش تسلیحات هسته ای در جهان

اردشیر نوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای، گفت: موضع جمهوری اسلامی درباره این موضوع بارها از سوی مقامات کشورمان اعلام شده، ایران همواره بر منع استفاده از هر گونه سلاح کشتار جمعی و هسته ای تأکید کرده است.

اردشیر نوریان 3406756/29/2016 3:52:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104428701661_Thum.jpgاردشیر نوریان
اردشیر نوریان

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط کنونی مسئله تسلیحات هسته ای به یک مشکل و معضل جهانی تبدیل شده است، افزود: رسیدگی به این موضوع و تلاش برای امحای تسلیحات هسته ای درکشورهای غربی بیار ضروری و با اهمیت است.

وی ادامه داد: در هر صورت جنگ نیز دارای مقررات و قوانین خاص خود است و کنوانسیون های بین المللی نیز این مسائل را تشریح و تأیید کرده، حال فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای، بهانه خوبی است تا این معضل در سطح جهان یادآوری شود تا در نهایت یک گفتمان بین المللی در این عرصه صورت گیرد.

نوریان تصریح کرد: تسلیحات کشتار جمعی همواره تابع قدرت کشورهای بین المللی است، یعنی کشورها امروز هر کدام به مقدار قدرتشان و ظرفیتشان، میزان پایبندی به این مسئله را مشخص می کنند که این یک اشکال عمده در روابط بین المللی و حقوق بین الملل است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت :جمهوری اسلامی به صورت رسمی مخالف گسترش تسلیحات هسته ای در جهان است و کشورهای غربی نیز باید از قوانین و کنوانسیون های مربوطه تبعیت کنند.

 

غرب بزرگ ترین مانع امحای تسلیحات هسته ای در جهان/آمریکا سردمدار تولید تسلیحات هسته ای جدید است

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن روز بین المللی امحای تسلیحات هسته ای، گفت: جمهوری اسلامی کاملا مخالف مسابقه تسلیحاتی در عرصه منطقه ای و بین المللی است و حتی رهبر معظم انقلاب برای منع استفاده از تسلیحات هسته ای و کشتار جمعی فتوا صادر کردند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی 3406756/25/2016 12:27:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104062248024_Thum.jpgمحمدجواد جمالی نوبندگانی
محمدجواد جمالی نوبندگانی

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی رژیم صهیونیستی یکی از موانع اصلی تسلیحات هسته ای در جهان است، طبق اظهارات مقامات آمریکایی، رژیم صهیونیستی هم اکنون حداقل 200 کلاهک هسته ای داشته و هیچ بازرسی از نیروگاه هسته ای دیمونا این رژیم صورت نگرفته است.

وی افزود: از طرف دیگر در شرایط کنونی هیچ یک از نهادهای نظارتی در حوزه هسته ای به ویژه آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ حساسیتی بر فعالیت های رژیم صهیونیستی در حوزه هسته ای ندارند. به غیر از این رژیم دیگر کشورهای غربی نیز مدام در حال آزمایش تسلیحات جدید اتمی هستند و این مسئله موجب بروز یک مسابقه تسلیحاتی شده است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: متأسفانه کشورهای غربی نسبت به مسئله فعالیت هسته ای استاندارد دو گانه ای دارند، از یک طرف کشورهای دیگر را حتی از فعالیت های صلح آمیز باز می دارند، اما از طرف دیگر خود تسلیحات جدید هسته ای را تولید می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در شرایط کنونی آمریکا سردمدار تولید تسلیحات هسته ای جدید است، از این رو تمام کشورها باید راه کاری را برای فشار بر این کشور و کشورهای تولید کننده تسلیحات اتمی بیاندیشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet