خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/09 10:05:05
سرویس اقتصادی
سبحانی فر:

بازار رقابتی لازمه تولید خودروهای ارزان قیمت /از مشتریان خودروهای زیر 3۰‌ میلیون نباید چشم پوشید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه هزینه سربار خودروسازان بسیار بالا است، گفت:با ایجاد شرایط رقابتی و خروج از بازار انحصار می توان به سمت تولید خودرو در طبقه قیمتی زیر ۳۰ میلیون رفت.
بازار رقابتی لازمه تولید خودروهای ارزان قیمت /از مشتریان خودروهای زیر 3۰‌ میلیون نباید چشم پوشید عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه هزینه سربار خودروسازان بسیار بالا است، گفت:با ایجاد شرایط رقابتی و خروج از بازار انحصار می توان به سمت تولید خودرو در طبقه قیمتی زیر 30 میلیون رفت. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg بازار,رقابتی,لازمه,تولید,خودروهای,ارزان,قیمت,/از,,مشتریان,خودروهای,زیر,3۰‌,میلیون,نباید,چشم,پوشید Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فناوری خودروهایی همانند پراید و پژو از رده خارج است، گفت: کیفیت و فناوری پراید و پژو مربوط به ده ها گذشته است که در همین راستا قطعا باید خودروهای به‌روز و در توان مالی طبقات متوسط در دسترس مردم قرار گیرد.

نماینده مردم سبزوار و جوین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه استراتژی ما در همکاری با شرکت‌های خارجی، باید انتقال تکنولوژی به قطعه‌سازان داخلی و سرمایه‌گذاری باشد، افزود: در قراردادهای جدید باید کیفیت محصولات نسبت به گذشته افزایش یابد، شبکه خدمات پس از فروش در کشور گسترش یابد و خودروهایی با کیفیت مناسب برای قشر متوسط رو به پایین تولید شود.

تولید خودرو زیر 30 میلیون مشروط بر کاهش هزینه های سربار است

سبحانی فر با بیان اینکه مدیریت در صنعت خودرو باید ساماندهی و کنترل شود، ادامه داد:هزینه های سربار و سرمایه های غیرنقدی در تولید خودرو بسیار بالا است و همین عاملی برای افزایش قیمت خودرو شده که با کاهش هزینه های سربار می توان قیمت خودرو را پایین آورد.

وی یادآور شد:براساس بررسی‌هایی که انجام گرفته‌است قیمت تمام شده خودروسازها قیمت بسیار بالایی است که لازم است مدیران شرکت هایخودرو سازی در نحوه هزینه های خود و بالا بردن بهره وری قیمت را پایین بیاورند، تا تمامی اقشار جامعه بتوانند از خودروهای جدید داخلی استفاده کنند.

نمی‌توان از مشتریان خودروهای زیر 3۰‌ میلیون تومان چشم پوشید

سبحانی فر با بیان اینکه به صرف جدید بودن یک خودرو، هزینه آن بالا نمی‌رود، افزود: علت بالا بودن هزینه تولید، بهره‌وری پایین و هزینه‌های مازاد است که قیمت یک محصول را بالا می‌برد و اگر خودروسازان بتوانند هزینه‌های‌شان را مدیریت کنند می‌توان خودروی زیر ۳۰ میلیون تومان تولید کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نمی‌توان از بخش قابل توجه بازار خودرو که مشتریان محصولات زیر 3۰‌ میلیون تومان هستند چشم پوشید، تصریح کرد: برای تولید خودروهای ارزان تر و با کیفیت مطلوب باید شرکایی انتخاب کرد تا خودروهای ارزان‌تر و تازه به بازار تزریق شود و با ایجاد شرایط رقابتی و خروج از بازار انحصار می توان به سمت تولید خودرو در طبقه قیمتی زیر 30 میلیون رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet