ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/09 14:04:28
سرویس سیاسی
فلاحتی:

جمهوری اسلامی تعیین کننده نحوه فروش آب سنگین به کشورهای خریدار است

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس معتقد است روس ها بدعهدی که آمریکایی ها در خرید آب سنگین از ما داشتند نخواهند داشت و به دنبال منافع مشترک هستند.
جمهوری اسلامی تعیین کننده نحوه فروش آب سنگین به کشورهای خریدار است نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس معتقد است روس ها بدعهدی که آمریکایی ها در خرید آب سنگین از ما داشتند نخواهند داشت و به دنبال منافع مشترک هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg جمهوری,اسلامی,تعیین,کننده,نحوه,فروش,آب,سنگین,به,کشورهای,خریدار,است Icana

فرهاد فلاحتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نهایی شدن فروش آب سنگین به روسیه، گفت: فروش آب سنگین به کشورهای دیگر غیر از روسیه نیز مانعی ندارد و ایران می تواند با هر کشور دیگری وارد مذاکره شده و این محصول استراتژیک را بفروشد و طبق برجام گروه مذاکره کننده نیز نمی تواند در این زمینه نظر داشته باشد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه بر همین اساس تصریح کرد: شیوه فروش آب سنگین را کشور ما تعیین می کند برای مثال نحوه تحویل آب سنگین، دریافت پول یا خدمات و کالا به جای پول و حتی واحد پول دریافتی را نیز جمهوری اسلامی تعیین می کند.

وی در ادامه در خصوص این مطلب که آیا روس ها می توانند مشکلاتی که آمریکایی ها در خرید آب سنگین برای ما ایجاد کردند، داشته باشند، خاطرنشان کرد: با توجه به روابط حسنه ای که میان دو طرف ایران و روسیه وجود دارد بعید به نظر می رسد روسیه بخواهد کارشکنی در این موضوع داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: البته در گذشته روس ها در خصوص نیروگاه اتمی بوشهر مشکلاتی ایجاد کردند که باعث تأخیر در احداث آن شد اما با این حال بعید است به دلیل منافع مشترکی که دو طرف در منطقه دارند در حال حاضر کارشکنی از سوی آنها صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet