هدر موبایل
1395/07/09 10:42:44
سرویس اجتماعی
امینی فرد مطرح کرد؛

برخوردهای سلبی کمکی به کاهش استفاده از قلیان نمی‌کند/ لزوم نظارت بیشتر و بازدیدهای سرزده

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برخوردهای سلبی را در جمع آوری قلیان کارساز وموثر نداست و گفت: با بخشنامه و تفاهم نامه نمی توان با استفاده و عرضه قلیان مقابله کرد.
برخوردهای سلبی کمکی به کاهش استفاده از قلیان نمی‌کند/ لزوم نظارت بیشتر و بازدیدهای سرزده سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برخوردهای سلبی را در جمع آوری قلیان کارساز وموثر نداست و گفت: با بخشنامه و تفاهم نامه نمی توان با استفاده و عرضه قلیان مقابله کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108678721626.jpg برخوردهای,سلبی,کمکی,به,کاهش,استفاده,از,قلیان,نمی‌کند/,لزوم,نظارت,بیشتر,و,بازدیدهای,سرزده Icana

محمد نعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص جمع آوری قلیان از قلیان سراها درپروسه زمانی 5 سال آینده ، گفت: طبق گزارش های مسئولان تخلف درمراکز عرضه قلیان بسیار است و در برخی از قلیان سراها و وقهوه خانه ها درکنار قلیان به مردم مواد مخدر و محرک نیز عرضه می شود، بنابراین مقابله و برخورد با چنین مراکز متخلفی از وظایف مسئولان ذی ربط است.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درتمامی کشورهای دنیا ضوابط مشخصی برای استعمال مواد دخانی وجود دارد، افزود: به عنوان مثال درمحیط های سربسته و عمومی و مکان های درمانی نمی توان سیگار استفاده کرد، بنابراین چنین ضوابطی درایران نیز باید با شدت بیشتری اجرا شود.

وی با بیان اینکه اقدامات و برخوردهای سلبی در جمع آوری قلیان ها کمکی به کاهش مصرف اینگونه مواد ندارد، تصریح کرد: استفاده از قلیان برای برخی افراد درجامعه اشتغال هرچند از نوع کاذب ایجاد کرده است، بنابراین جمع آوری قلیان و تعطیلی مراکز عرضه قلیان درافزایش بیکاری موثر است؛ اما می توان با نظارت بیشتر و بازدیدهای سرزده از فعالیت مراکز متخلف عرضه قلیان جلوگیری کرد.

امینی فرد با تاکید براینکه استفاده از قلیان درجامعه درحال حاضر به فرهنگ تبدیل شده است، گفت: صدور چنین احکام و قوانین سلبی در جمع آوری قلیان کارساز و موثر نیست و مسئولان باید با مراکز متخلف درعرضه قلیان برخوردهای موثر انجام دهند به نوعی که کنترل ها بر مراکزعرضه قلیان با شدت بیشتری صورت گیرد؛ زیرا گزارشات تخلف بسیاری از برخی مراکز قهوه خانه ها وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه استفاده از قلیان برای جوانان نوعی تفریح محسوب می شود، افزود: مسئولان اگر به دنبال جمع آوری قلیان ها هستند درگام اول بهتر است برای جوانان مراکز تفریحی سالم و پرنشاط ایجاد کنند، همچنین اینکه با چنین احکام و بخشنامه ها و تفاهم نامه هایی نمی توان با استفاده و عرضه قلیان مقابله کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کارشناس مسئول دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات ، گفت: تا پنج سال آینده قلیان از قهوه خانه ها حذف خواهد شد.

بهزاد ولی زاده  به ادامه روند مبارزه با قلیان ها اشاره کرد و افزود: در سال ۹۳ با پیگیری هایی که وزارت بهداشت انجام داد و همراهی هایی که وزارت صنعت داشت، بخش نامه ای صادر شد که طی آن تمام کمیسیون های نظارت و سازمان اصناف موظف شدند عرضه قلیان از شرح شغلی قهوه داران حذف کنند که این یک قدم رو به جلو بود زیرا پس از سال جاری هیچ قهوه خانه ای با عرضه قلیان راه اندازی نخواهد شد./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet