خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/09 12:29:03
سرویس سیاسی
رحیمی تأکید کرد:

ضرورت توجه به نیازهای صنعت هسته ای در بخش فنی در جریان مذاکرات فروش آب سنگین به روسیه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره نحوه مذاکره و دریافت پول یا کالا و خدمات در قبال فروش آب سنگین به روسیه گفت: در این خصوص باید به نیازهای صنعت هسته ای کشورمان در بخش فنی توجه شود.
ضرورت توجه به نیازهای صنعت هسته ای در بخش فنی در جریان مذاکرات فروش آب سنگین به روسیه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره نحوه مذاکره و دریافت پول یا کالا و خدمات در قبال فروش آب سنگین به روسیه گفت: در این خصوص باید به نیازهای صنعت هسته ای کشورمان در بخش فنی توجه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101489236209.jpg ضرورت,توجه,به,نیازهای,صنعت,هسته,ای,در,بخش,فنی,در,جریان,مذاکرات,فروش,آب,سنگین,به,روسیه Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نهایی شدن فروش آب سنگین به روسیه، گفت: از آنجایی که محصول استراتژیک آب سنگین جنبه تجاری پیدا کرده، مشتری های خاص خود را هم در سطح بین الملل دارد از این رو می توانیم به جز کشور روسیه، با سایر کشورهای متقاضی نیز، معامله انجام دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان فروش آب سنگین، مذاکرات و قرارداد مهم است، اظهار کرد: درباره دریافت وجه نقد یا کالا و خدمات در قبال فروش آب سنگین این مورد قابل ذکر است که لازم است نیازهای صنعت هسته ای در بخش فنی تأمین شود که این موارد در جریان مذاکره برای معامله در نظر گرفته می شود.

وی افزود: قطعا با نهایی شدن فروش آب سنگین کشورمان به روسیه، منافع مشترک دو طرف تأمین شده و سازمان انرژی اتمی و دستگاه دیپلماسی نیز با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اجرای برجام عمل کردند و امروز بعد از عقد قرارداد نهایی، کالا در اختیار آنها قرار خواهد گرفت تا مشکلی ایجاد نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آب سنگین ایران از درجه خلوص بالایی برخوردار است و خریداران بسیاری دارد، در حال حاضر روسیه مهم ترین خریدار ما به شمار می رود اما می توان این محصول را در شرایط معامله ای مناسب، به کشورهای دیگر نیز فروخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet