هدر موبایل
1395/07/09 09:53:41
سرویس سیاسی
ذوالنوری:

روحانی باید بعد از حذف اطلاعات فاجعه دیدگان منا توسط عربستان از حضور در اجلاس سازمان ملل انصراف و به کشور باز می گشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است رئیس جمهور باید برای ایجاد موج بین المللی بعد از حذف اطلاعات فاجعه دیدگان منا از وزارت بهداشت عربستان، سفر نیویورک را نیمه کاره گذاشته و به کشور باز می گشت.
روحانی باید بعد از حذف اطلاعات فاجعه دیدگان منا توسط عربستان از حضور در اجلاس سازمان ملل انصراف و به کشور باز می گشت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است رئیس جمهور باید برای ایجاد موج بین المللی بعد از حذف اطلاعات فاجعه دیدگان منا از وزارت بهداشت عربستان، سفر نیویورک را نیمه کاره گذاشته و به کشور باز می گشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103190896048.jpg روحانی,باید,بعد,از,حذف,اطلاعات,فاجعه,دیدگان,منا,توسط,عربستان,از,حضور,در,اجلاس,سازمان,ملل,انصراف,و,به,کشور,باز,می,گشت Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز تأسف از اینکه تلاش های تیم حقوقی دولت برای بازپس گیری حقوق خانواده های شهدای منا دستاورد خاصی نداشت، گفت: لازم بود دولت رایزنی خود را قوی تر کرده و موضع قاطع تری نسبت به عربستان سعودی می گرفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید از ظرفیت کشورهایی که می توانند در فشار به عربستان موثر باشند نیز استفاده می شد، عنوان کرد: دولت باید موضع محکم تری می گرفت و دستگاه دیپلماسی به جای عملکرد منفعلانه، از دیپلماسی فعال و مقتدرانه استفاده می کرد تا بتواند تأثیر جدی تر بر فضای بین المللی بگذارد.

وی افزود: از سوی دیگر لازم بود رئیس جمهور بعد از حذف اطلاعات فاجعه دیدگان منا از روی سایت وزارت بهداشت سعودی، سفر خود به نیویورک را نیمه کاره می گذاشت و برای اینکه موجی در عرصه بین الملل ایجاد شود، به کشور باز می گشت اما وی به سفر خود به صورت عادی ادامه داد.

ذوالنوری ادامه داد: در نهایت این مقام معظم رهبری بودند که با خطاب قراردادن قاطع عربستان سعودی بعد از فاجعه منا باعث شدند هرچه سریع تر وضعیت حجاج فاجعه دیده ما مشخص شود در حالی که باید پیش از ایشان، رئیس جمهور و دیپلمات های ما این برخورد قاطع را با عربستان می کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: منظور ما از دیپلماسی قوی، صحبت های تند با طرف مقابل نیست بلکه می گوییم جان شهروندانمان برای ما مهم بوده و طرف مقابل یعنی عربستان سعودی را باید ملزم به پاسخگویی کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet