هدر موبایل
1395/07/09 12:11:24
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

حضور روسیه به عنوان تنها طرف معامله آب سنگین بیانگر عدم اجرای کامل برجام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است اینکه فقط روسیه طرف معامله ایران برای خرید و فروش مواد اولیه صنعت هسته ای و آب سنگین و ساخت نیروگاه اتمی است به دلیل اجرا نشدن کامل برجام است.
حضور روسیه به عنوان تنها طرف معامله آب سنگین بیانگر عدم اجرای کامل برجام است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است اینکه فقط روسیه طرف معامله ایران برای خرید و فروش مواد اولیه صنعت هسته ای و آب سنگین و ساخت نیروگاه اتمی است به دلیل اجرا نشدن کامل برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109982607240.jpg حضور,روسیه,به,عنوان,تنها,طرف,معامله,آب,سنگین,بیانگر,عدم,اجرای,کامل,برجام,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نهایی شدن فروش آب سنگین کشورمان به روسیه گفت: طبق برجام جمهوری اسلامی ایران باید بخشی از تولیدات خود در عرصه صنعت هسته ای مثل آب سنگین را در بازارهای بین المللی به فروش برساند که در حال حاضر این امر تنها از طریق روسیه میسر شده است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بخشی از برجام ازسوی طرف مقابل اجرا نمی شود، یادآور شد: هم اکنون روس ها تنها طرف مذاکره ایران برای خرید مواد اولیه صنعت هسته ای، فروش آب سنگین و ساخت نیروگاه اتمی هستند که این امر نشان دهنده عدم اجرای کامل برجام از سوی گروه 1+5 است.

وی افزود: کیفیت آب سنگین جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک محصول استراتژیک بسیار بالاست و اگر غیر از این بود مورد خرید روس ها قرار نمی گرفت و زمانی آمریکایی ها تقاضای آن را نداشتند، از این رو مشخص است کارشکنی ازسوی طرف های مذاکره کننده هسته ای صورت می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان نحوه دریافت پول از روسیه در قبال فروش آب سنگین را منوط به نوع قرارداد دانست و خاطرنشان کرد: روس اتم و آژانس انرژی اتمی کشورمان حساب مشترک دارند و مبادله آب سنگین طبق روال مرسوم بین دو طرف شکل می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet