خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/09 13:03:11
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

غنای بالای آب سنگین ایران، روس ها را ترغیب به خریداری کرده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است حضور جمهوری اسلامی در لیست اعضای رسمی آژانس باعث در معرض فروش گذاشتن آب سنگین تولیدی و خریداری مواد اولیه صنعت هسته ای شده که از دستاوردهای برجام است.
غنای بالای آب سنگین ایران، روس ها را ترغیب به خریداری کرده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است حضور جمهوری اسلامی در لیست اعضای رسمی آژانس باعث در معرض فروش گذاشتن آب سنگین تولیدی و خریداری مواد اولیه صنعت هسته ای شده که از دستاوردهای برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/67959.jpg غنای,بالای,آب,سنگین,ایران،,روس,ها,را,ترغیب,به,خریداری,کرده,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نهایی شدن قرارداد فروش آب سنگین کشورمان به روسیه گفت: طبق مفاد برجام جمهوری اسلامی به عنوان یک عضو رسمی آژانس بین المللی اتمی در بازار بین المللی هسته ای قرار می گیرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از زمانی که جمهوری اسلامی در لیست اعضای رسمی آژانس قرار گرفته می تواند آب سنگین تولیدی خود را به معرض فروش گذاشته یا مواد اولیه صنعت هسته ای مورد نیاز خود را خریداری کند که این مطالب از دستاوردهای برجام است.

وی افزود: در این بین سایر کشورهای عضو آژانس نیز همانند روسیه می توانند طرف معامله جمهوری اسلامی برای خرید آب سنگین باشند به خصوص که آب سنگین ما از غنای بالایی برخوردار بوده و آب سنگینی که درجه غنای آن بالا باشد با کیفیت تر است و مشتری خود را در بازار جهانی دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع که در قبال آب سنگینی که در اختیار روس ها قرار می دهیم مواد اولیه بگیریم یا پول بستگی به نوع توافق دوجانبه دارد اما به هر حال لازم داریم که آب سنگین خود را به فروش برسانیم چرا که در کشور نیز این میزان مازاد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet