ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/10 09:46:10
سرویس اقتصادی
گل مرادی مطرح کرد:

همگرایی کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت عامل موفقیت دیپلماسی نفتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:همگرایی،تعامل و پشتیبانی خوب کمیسیون انرژی مجلس از وزارت نفت باعث شد که وزارت نفت با قدرت در زمینه دیپلماسی نفتی کار کند تا بتواند میزان تولید خود را افزایش دهد.
همگرایی کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت عامل موفقیت دیپلماسی نفتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:همگرایی،تعامل و پشتیبانی خوب کمیسیون انرژی مجلس از وزارت نفت باعث شد که وزارت نفت با قدرت در زمینه دیپلماسی نفتی کار کند تا بتواند میزان تولید خود را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101917394279.jpg همگرایی,کمیسیون,انرژی,مجلس,و,وزارت,نفت,عامل,موفقیت,دیپلماسی,نفتی, Icana

علی گلمرادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تصمیم اوپک مبنی بر لزوم تعیین سقف تولید نفت،گفت: برای منطقی شدن قیمت نفت در سطح جهان ضرورت داشت،اوپک تصمیم جدی بگیرد که این تصمیم مورد توافق همه اعضای اوپک باشد.

نماینده مردم بندرماهشهر،امیدیه، هندیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع افزایش تولید نفت از مدت ها قبل در کمیسیون انرژی مجلس درحال پیگیری است و در این رابطه با وزارت نفت هماهنگی ها وجود داشته است.  

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه کمیسیون انرژی مجلس تاکید داشته که اولویت در حال حاضر استفاده از میادین مشترک نفتی است،افزود:در بازارهای جهانی کشورها به دنبال منافع خود هستند؛البته آمریکایی نیز از طریق سعودی های قصد سیاسی کردن تصمیمات اوپک را داشته اند.

گلمرادی ادامه داد:همگرایی،تعامل و پشتیبانی خوب کمیسیون انرژی مجلس از وزارت نفت باعث شده که وزارت نفت با قدرت در زمینه دیپلماسی نفتی کار کند و این موضوع باعث شد اوپک با وجود تعیین سقف تولید، موضوع افزایش تولید نفت ایران را بپذیرد.

این عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:دیپلماسی نفتی موفق ایران،باعث شد عربستانی ها وادار به پذیرش شرط ایران مبنی بر افزایش تولید نفت شوند.

گفتنی است؛ باتوجه به تصمیم اوپک برای تولید ۳۲.۵ میلیون بشکه نفت خام در روز و با احتساب حفظ سهم ۱۲.۵ تا ۱۳ درصدی ایران از کل تولید نفت اوپک،دست کم تولید نفت خام ایران تا حدود چهار میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز قابل افزایش خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet