هدر موبایل
1395/07/10 09:38:32
سرویس سیاسی
آزادی خواه مطرح کرد:

وادادگی سازمان ملل مقابل رژیم سعودی /جنایت داعش با شمایل متفاوت علیه یمن

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: آنچه که در یمن به وقوع می پیوندد در حقیقت جنایت داعش با شکل و شمایل متفاوت است که تنها انسان های بی گناه سلاخی می شوند.
وادادگی سازمان ملل مقابل رژیم سعودی /جنایت داعش با شمایل متفاوت علیه یمن نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: آنچه که در یمن به وقوع می پیوندد در حقیقت جنایت داعش با شکل و شمایل متفاوت است که تنها انسان های بی گناه سلاخی می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103011649593.jpg وادادگی,سازمان,ملل,مقابل,رژیم,سعودی,/جنایت,داعش,با,شمایل,متفاوت,علیه,یمن Icana

احد آزادی خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از رویکرد رژیم سعودی در خاورمیانه گفت: داستان تهاجم عربستان به خاک یمن به یک تراژدی بی پایان با کشتار انسان های بی گناه تبدیل شده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: چنگال رژیم سعودی آغشته به خون همه مردم یمن فارغ از هر مذهب شده است تا خودکامگی ریاض تثبیت شود.

وی در ادامه گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد و نهادهای مدعی حقوق بشری به دلیل روابط غیراستاندارد تحت تاثیر پرداخت دلارهای کثیف گریبان گیر مردم یمن نیز شده است و آنها خون بهایی سنگین تاکنون پرداخته اند.

آزادی خواه با بیان این که سازمان ملل متحد متاسفانه براساس استانداردهای دوگانه غربی در هر زمان که منافع نظام سلطه اقتضا کند واکنش نشان می دهد یا سکوت می کند،گفت: آمریکا به دلیل نفع در فروش تسلیحات لوکس به رژیم سعودی در مقابل جنایت جنگی علیه مردم یمن سکوت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات جمهوری اسلامی همواره این بوده است که سازمان ملل متحد در ماجرای دردناک کشتار مردم یمن مداخله کند.

این نماینده مجلس دهم با اشاره اعزام بازرس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به یمن گفت: مساله لیست سیاه سازمان ملل در مورد کشتار کودکان یمنی توسط عربستان در اعزام بازرس نیز تکرار خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل از خود هیچ اختیاری ندارد و این یک رسوایی دردناک در خاورمیانه است.

آزادی خواه گفت: آنچه که در یمن به وقوع می پیوندد در حقیقت جنایت داعش با شکل و شمایل متفاوت است که تنها انسان های بی گناه سلاخی می شوند.

وی گفت: شورای امنیت سازمان ملل یک مجمع نمایشی است که هیچ اراده ای برای برقراری صلح در جامعه جهانی ندارد.

گفتنی است که شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با توافق کشورهای عربی و اروپایی تصمیم گرفت پیشنهاد کشورهای  اروپایی مبنی بر اعزام یک کمیته حقیقت یاب بین المللی به یمن جهت حمایت از کمیته ملی حقوق بشر یمن را در پیش گیرد. همچنین این شورا از همه طرف‌های یمنی خواست به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده و از به‌کارگیری کودکان در عملیات نظامی خودداری کنند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet