هدر موبایل
1395/07/10 11:24:53
سرویس اجتماعی
تجری:

مجازات اعدام برای سرشاخه‌های اصلی قاچاق مواد مخدر اجرایی شود/لحاظ بعد تنبیهی برای توزیع‌کنندگان خرد

نایب رییس کمیسیون اصل نودم مجلس با بیان اینکه اعدام لایه های آخر و بیرونی توزیع و قاچاق مخدر در برهم زدن ستون اصلی قاچاق مواد مخدر بی‌تاثیربوده گفت: مجازات اعدام برای سرشاخه‌های اصلی اجرایی شود.
مجازات اعدام برای سرشاخه‌های اصلی قاچاق مواد مخدر اجرایی شود/لحاظ بعد تنبیهی برای توزیع‌کنندگان خرد نایب رییس کمیسیون اصل نودم مجلس با بیان اینکه اعدام لایه های آخر و بیرونی توزیع و قاچاق مخدر در برهم زدن ستون اصلی قاچاق مواد مخدر بی‌تاثیربوده گفت: مجازات اعدام برای سرشاخه‌های اصلی اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107554049413.jpg مجازات,اعدام,برای,سرشاخه‌های,اصلی,قاچاق,مواد,مخدر,اجرایی,شود/لحاظ,بعد,تنبیهی,برای,توزیع‌کنندگان,خرد, Icana

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص حذف اعدام از  مجازات قاچاقچیان مواد مخدر، گفت: اعدام به عنوان آخرین مرحله از مجازات است و در شرایطی باید از این مجازات استفاده کرد که هیچ راه و امکانی برای استفاده از مجازات جایگزین اعدام وجود نداشته باشد، البته دراین شرایط  اعدام برای جرائم خیلی سنگین اعمال می شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس شورای اسلامی، افزود: در حوزه مواد مخدر به دلیل حساسیت بالای جامعه به موضوع مواد مخدر به دلیل تبعات فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی بحث اعدام مورد توجه قرار گرفته است، همچنین وجود کشورهای ناامن و حاکمیت های متزلزل در اطراف کشورمان، ورود بسیار مواد مخدر به کشور و کسب سود فراوان از فروش این مواد همه سبب شده که نگاه مسئولان به مواد مخدر سختگیرانه باشد.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران عضو کنوانسیون های بسیاری است که مبارزه با مواد مخدر جزو سیاست‌های راهبردی کشورهای عضو بوده است، بنابراین همه موارد دست به دست هم داده است که مسئولان نسبت به مواد مخدر مجازات های سنگین اعمال کنند؛ همچنین ساختارها و سازمان ها در نهادهای انتظامی و امنیتی به سمتی پیش رفت که به این مبحث حساسیت بسیاری نشان دهند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه مبارزه با موادمخدر در برخی کشورها با چنین شدتی انجام نمی‌شود، تصریح کرد: ایران به دلیل اینکه پیشانی مبارزه با مواد مخدر، ترانزیت و ورود آن است مجازات‌هایی مانند اعدام را درنظر گرفته است البته به واسطه مبارزه با مواد مخدر منابع مالی قابل توجه و شهدای گرانقدری هزینه شده است.

تجری با اشاره به اینکه درمبارزه با مواد مخدر تعداد بسیاری از توزیع کنندگان، عوامل و رابطان درجه 4 و 5 و شاخه های غیراصلی دستگیر و مجازات شدند، گفت: اعدام این افراد تبعات اجتماعی بسیاری برای خانواده های آنها باقی گذاشته است، اما اگر مجازات ها برای این افراد در شرایط آسان‌تری صورت می گرفت همین مواد در اروپا توزیع می شد.

وی ادامه داد: امروز جوامع اروپا و آمریکا  درمعرض این آسیب و تهدید نیستند و ایران درحال حاضر هزینه سلامت آنها را پرداخت می کند با این حال همین کشورها در نهادهای حقوق بشری علیه ایران صحبت می کنند تا اعدام ها را نافی عدالت و انسانیت معرفی کنند.

تجری با بیان اینکه اعدام لایه های آخر و بیرونی توزیع و قاچاق مخدر در بر هم زدن ستون و شاکله اصلی قاچاق مواد مخدر بی تاثیربوده است، افزود: رویکرد قانونگذاری، قضایی، جزایی و کیفری باید به سمتی حرکت کند که بیشتربه کارتل های اصلی توزیع مواد مخدر توجه کند، البته بعد تنبیهی توزیع کنندگان خرد نیز باید درنظرگرفته شود.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همین که از توزیع و استفاده از مواد مخدر میزانی کاسته نشده است، نشان می دهد که مبارزه با مواد مخدر واعدام ها از اثرگذاری خوبی برخوردارنبوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet