ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/10 10:26:17
سرویس سیاسی
جاسمی تشریح کرد:

تلاش تل آویو برای بزک نعش جلاد قانا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به انتشار ادعای ممانعت رئیس پیشین رژیم صهیونیستی از حمله به تاسیسات اتمی ایران گفت: تل آویو با سانسور نقش شیمون پرز در کشتارقانا تلاش کرد وی را حین دفن بزک کند.
تلاش تل آویو برای بزک نعش جلاد قانا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به انتشار ادعای ممانعت رئیس پیشین رژیم صهیونیستی از حمله به تاسیسات اتمی ایران گفت: تل آویو با سانسور نقش شیمون پرز در کشتارقانا تلاش کرد وی را حین دفن بزک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105511200228.jpg تلاش,تل,آویو,برای,بزک,نعش,جلاد,قانا, Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رژیم صهیونیستی علی رغم ارتکاب جنایات جنگی متعدد به دلیل منافع نظام سلطه مورد پیگرد قضایی قرار نگرفته است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: شیمون پرز، رئیس پیشین رژیم نامشروع صهیونیستی که در گذشته جنایات متعددی مرتکب شده بود دفن شد اما تل آویو از این فرصت برای ایجاد موج رسانه ای استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: صهیونیست ها همواره با داستان سرایی درباره ماجرای هولوکاست در جریان جنگ جهانی دوم جنایات خود را توجیه کرده اند و در ادامه این روند را با عناوین مختلف دنبال کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مضحک خواندن ادعای رسانه های صهیونیستی مبنی بر ممانعت صلح طلبانه پرز از حمله تل آویو به ایران گفت: رئیس سابق رژیم صهیونیستی به دلیل هراس از واکنش ایران و جبهه مقاومت مانع اقدام بنیامین نتانیاهو شد.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی برای دفن شیمون پرز یک شوی نمایشی برگزار کرد تا اذهان عمومی را از کشتار سیستماتیک مردم فلسطین و گسترش شهرک های صهیونیستی منحرف کند.

جاسمی همچنین تاکید کرد: تل آویو با سانسور نقش شیمون پرز در کشتارقانا تلاش کرد وی را حین دفن بزک کند.

وی گفت:بازخوانی سابقه جنایتکارانه مقامات رژیم صهیونیستی در زمان اشغال سرزمین فلسطین و نیز اقدامات آنها در جهت کشتار مردم فلسطینی موضوعی است که همواره تل آویو از آن هراس داشته است و در موضوع دفن شیمون پرز به اوج خود رسید.

نتانیاهو و شیمون پرز نتانیاهو و شیمون پرز2003001/1/2013 12:07:24 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/01/32314_Thum.jpg
نتانیاهو و شیمون پرز

گفتنی است که «شیمعون برنسکی» معروف به شیمون پرز در تاریخ 2 آگوست 1923 در شهر ویشنوا در لهستان به دنیا آمد. پدر و مادر او در سال 1932 به فلسطین مهاجرت کردند.

وی در سال 1947 به عنوان مسئول خرید سلاح به سازمان شبه نظامی و تروریستی «هاگانا» پیوست. مأموریت این سازمان حملات تلافی جویانه علیه اعراب فلسطینی بود. این گروه به عملیات مسلحانه ضد مسلمانان پرداخته و همچنین به عملیات اسکان مهاجرنشین‌ها مشارکت کرد و در مهاجرت قانونی و غیرقانونی صهیونیست‌ها یاری رساند. هاگانا همچنین در طول انقلاب عربی در سال 1936 با انگلیس همکاری داشت و در سال 1931، بعضی از عناصر آن به همراه اعضائی از «بیتاد»، سازمان «آرگون» را تشکیل دادند که بزرگترین نقش را در برپائی رژیم صهیونیستی و قتل و آواره سازی فلسطینی‌ها داشت.

تلاش‌های پرز باعث شد رژیم صهیونیستی به سلا‌ح‌های اتمی و کشتار جمعی دست یابد.وی از کسانی بود که «انتفاضه اول» فلسطینیان را در سال 1987 به شدت سرکوب و از سیاست نظامی «آریل شارون» نخست وزیر وقت این رژیم برای به کارگیری مشت آهنین ارتش در مقابله با عملیات‌های استشهادی فلسطینیان حمایت می‌کرد.

شیمون پرز تلاش‌های زیادی هم برای گسترش شهرک‌های غیرقانونی صهیونیستی در اراضی فلسطینیان انجام داده و نظام آپارتاید اسرائیلی را پرورش داد.او در سال 1982 از حامیان اصلی تجاوز جنگی اسرائیل به لبنان به شمار می‌رفت. در آن جنگ بیش از 20 هزار غیرنظامی کشته شدند.

پرز در سال 1996 زمانی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود، عملیاتی را با نام «خوشه‌های خشم» را برای مقابله با نیروهای مقاومت لبنان آغاز کرد.یکی از فجایعی که در جریان آن جنگ رخ داد، حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان «قانا» واقع در جنوب لبنان بود. در آن حمله، واحدهای توپخانه‌ای ارتش اسرائیل این اردوگاه را که 800 غیرنظامی فلسطینی در آن حضور داشتند، هدف قرار دادند. بیش 200 نفر در آن حمله کشته و زخمی شدند.

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet