هدر موبایل
1395/07/10 10:39:28
سرویس فرهنگی
نعمتی مطرح کرد:

گردشگری؛ حوزه‌ای با ظرفیت‌های بالقوه برای ایجاد اشتغال/ لزوم تمرکز بر جذب توریست مذهبی

سخنگوی هیأت رییسه مجلس با بیان اینکه گردشگری دارای ظرفیت‌های بالقوه برای ایجاد اشتغال در کشور است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مدون و کار بی‌وقفه می‌توان استفاده بیشتری از امکانات موجود در کشور برد و آن‌ها از بالفعل کرد.
گردشگری؛ حوزه‌ای با ظرفیت‌های بالقوه برای ایجاد اشتغال/ لزوم تمرکز بر جذب توریست مذهبی سخنگوی هیأت رییسه مجلس با بیان اینکه گردشگری دارای ظرفیت‌های بالقوه برای ایجاد اشتغال در کشور است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مدون و کار بی‌وقفه می‌توان استفاده بیشتری از امکانات موجود در کشور برد و آن‌ها از بالفعل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101543484307.jpg گردشگری؛,حوزه‌ای,با,ظرفیت‌های,بالقوه,برای,ایجاد,اشتغال/,لزوم,تمرکز,بر,جذب,توریست,مذهبی Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره "طرح ایجاد ۱۴۰ هزار شغل در حوزه صنایع دستی و گردشگری طی دو سال آتی" که از سوی سازمان گردشگری پیگیری می‌شود، گفت: معتقدم ایجاد اشتغال از طریق گردشگری در این طرح بسیار دست پایین گرفته شده است چراکه ظرفیت گردشگری در ایجاد اشتغال بیشتر از این اعداد و ارقام است لذا باید طراحی وسیع‌تری را منظر قرار داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با برنامه‌ریزی مدون و کار بی‌وقفه می‌توان استفاده بیشتری از امکانات موجود در کشور برد و آن‌ها را بالفعل کرد.

وی با بیان اینکه باید از بزرگ کردن بدنه دولت پرهیز کرد، اضافه کرد: گردشگری یکی از پرپتانسیل‌ترین حوزه‌ها به منظور ایجاد اشتغال در سراسر کشور محسوب می‌شود و بخش خصوصی می‌تواند آن را به رونق و رشد مناسب برساند؛ لذا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید برای رونق گردشگری و ایجاد اشتغال به تکمیل زیرساخت‌‎ها همچون ساخت هتل و امکانات مربوطه اقدام کند.  

نعمتی با اشاره به ظرفیت بالای جذب گردشگر مذهبی در مناطق زیارتی، گفت: معتقدم تنها با جدی گرفتن این بخش از گردشگری می‌توان ظرفیت شغلی چندین برابر از آنچه گفته شده است را ایجاد کرد ضمن آنکه الگوبرداری از کشورهایی که درآمد خود را از طریق گردشگری به دست می‌آورند و به اقتصاد نفتی وابسته نیستند، راه را در این مسیر تسهیل خواهد کرد.

سخنگوی هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد شغل به بودجه نیاز دارد، ادامه داد: باید نقدینگی کشور را برای تولید اشتغال در زمینه گردشگری جهت‌دهی کرده و با اصلاح بودجه سالانه مشکلات را حل کنیم، کشورهای جهان تلاش دارند که بودجه کشور را از طریق گردشگری و نه مالیات تأمین کنند لذا لازم است مسئولان گردشگری ایران نیز در این مسیر حرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet