هدر موبایل
1395/07/10 14:14:20
سرویس اجتماعی
هاشم زایی:

تاکید بر بسیج امکانات برای مدیریت بحران درپایتخت/به دلیل پراکندگی امکانات آمادگی مقابله با بحران وجود ندارد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر بسیج امکانات برای مدیریت بحران در پایتخت، گفت: در حال حاضر به دلیل پراکندگی امکانات آمادگی لازم در دستگاه ها برای مقابله با بحران وجود ندارد.
تاکید بر بسیج امکانات برای مدیریت بحران درپایتخت/به دلیل پراکندگی امکانات آمادگی مقابله با بحران وجود ندارد عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر بسیج امکانات برای مدیریت بحران در پایتخت، گفت: در حال حاضر به دلیل پراکندگی امکانات آمادگی لازم در دستگاه ها برای مقابله با بحران وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109619499492.jpg تاکید,بر,بسیج,امکانات,برای,مدیریت,بحران,درپایتخت/به,دلیل,پراکندگی,امکانات,آمادگی,مقابله,با,بحران,وجود,ندارد Icana

عبدالرضا هاشم زایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس جمعیت هلال احمر مبنی براینکه امکانات هلال احمر و دستگاه‌های دیگر برای مدیریت بحران زلزله با قدرت 7 ریشتر در تهران کافی نیست، گفت: امکانات لازم برای مدیریت بحران در پایتخت را باید به گونه‌ای فراهم کرد تا پس از وقوع بحران به ویژه زلزله بتوان اقدامات لازم را صورت داد، البته برای پیش بینی و پیشگیری در زلزله نمی‌توان اقدام خاصی را انجام داد.

نماینده مردم تهران، ری ، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی با  اشاره به اینکه چندین گسل زلزله خیز پایتخت را تهدید می‌کند، افزود: متاسفانه برخی از این گسل‌ها فعال و نیمه فعال هستند که در صورت وقوع زلزله خسارت‌های جبران ناپذیری به وجود می آید، مشکل فعلی پایتخت مربوط به شورای عالی شهرسازی و نوع ساخت وسازها در تهران است.

وی با بیان اینکه باید ایمنی در ساخت وسازهای پایتخت به طور کامل رعایت شود، تصریح کرد: تا زمانی که استانداردها و نکات ایمنی در بافت شهری تهران به ویژه بافت فرسوده رعایت نشود، هرچه امکانات بیشتری هم در نظرگرفته شود تاثیری در مدیریت بحران نخواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه امکانات برای مدیریت بحران باید متمرکز شود، گفت: در حال حاضر برای مدیریت بحران بحث‌های بسیاری مطرح است مبنی بر ایجاد یک سازمان مستقل که باید این موضوع هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، البته قدرت کمیته بحران در کشور در کل کشور باید افزایش پیدا کند اما متاسفانه مدیریت بحران درحال حاضر قدرتمند نیست.

هاشم زایی با بیان اینکه استانداران در هر استانی باید از اختیار کامل برای بسیج امکانات برخوردار باشند، افزود: درحال حاضر امکانات مقابله با بحران در اختیار نهادها و دستگاه های بسیاری است که باید برای مدیریت بحران این امکانات متمرکز شود، البته بخشی ازامکانات باید به وجود آید و بخش دیگری از امکانات نیز باید متمرکز شود؛ به طوری که پس از وقوع زلزله یک نهاد و سازمان دراین خصوص وارد عمل شود.

وی با اشاره به اینکه استاندار در هراستانی حرف آخر در خصوص مدیریت بحران را می زند، تصریح کرد: درحال حاضر درجلسات انتقاداتی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه بودجه مدیریت بحران در اختیار ریاست جمهوری است که ضرورت دارد این بودجخ به یک مجموعه مستقل در بخش مدیریت بحران اختصاص داده شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه آمادگی لازم در دستگاه ها برای مقابله با بحران وجود ندارد، گفت: دلیل این مشکل پراکندگی امکانات و ضعف بسیج امکانات است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه دیر یا زود تهران دچار زلزله می‌شود و احتمال وقوع زلزله به قدرت بیش از ۶ ریشتر در تهران بسیار زیاد است، گفت: امکانات هلال احمر و حتی دیگر ارگان‌ها برای زلزله ای با قدرت 7 ریشتر در تهران فوق العاده کم است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet