ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/10 15:23:17
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

همایش ایران کانکت با پیگیری کمیسیون امنیت ملی مجلس با حذف شرط عدم حضور شرکت های در لیست تحریم برگزار شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برگزاری همایش ایران کانکت با حذف شروط مدنظر خبر داد.
همایش ایران کانکت با پیگیری کمیسیون امنیت ملی مجلس با حذف شرط عدم حضور شرکت های در لیست تحریم برگزار شد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برگزاری همایش ایران کانکت با حذف شروط مدنظر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107157249161.jpg همایش,ایران,کانکت,با,پیگیری,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,با,حذف,شرط,عدم,حضور,شرکت,های,در,لیست,تحریم,برگزار,شد Icana

سیدحسین نقوی حسینی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری همایش ایران کانکت 2016 توسط شرکت انگلیسی در ایران، اظهار داشت: شرکتی که برگزار کنند همایش بود، شرطی تا افرادی که در لیست تحریم اتحادیه اروپا و لیست اختصاصی تحریم انگلیس هستند، در این همایش حاضر نشوند.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در حالی چنین شرطی گذاشته شده بود که ما تاکید داریم نباید تحریم ها علیه ایران ادامه پیدا کند به این جهت شاهد اعتراض از سوی مجلس و رسانه ها بودیم.

وی گفت: در نهایت با رسانه ای و ادامه دار شدن اعتراض ها به برگزاری همایشی با چنین شرط و اجرای تحریم در داخل کشور، شرط مدنظر اصلاح و همایش بدون چنین ممانعتی برگزار شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون و نمایندگان در جریان هستند که این شرط حذف شده و از سوی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات اعلام رسمی صورت گرفت که این همایش با حذف شرط حضور افراد لیست تحریمی برگزار می شود.

به گزارش خانه ملت، "ایران کانکت 2016" همایشی است که به میزبانی مشترک شرکت Capacity Media، وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت در شهریور ماه برگزار شد.

اما نکته قابل توجه‌ای که موجب اعتراض رسانه‌ها و مسئولان شد، سطری از اطلاعیه سایت این همایش بود که اعلام کرده "علاوه بر ضوابط شرکت برگزار‌کننده این همایش شرایط الحاقی بر این سمینار حاکم است. شرکت در Euromoney برای افراد حقیقی و حقوقی که برابر مقررات بین‌المللی اتحادیه اروپا و دولت انگلستان در لیست تحریم قرار دارند به هیچ وجه مجاز نیست و این شرکت مجاز است امکان شرکت افراد را بر اساس این ضوابط بررسی نماید."

به عبارت دیگر این متن بیانگر اجرای تحریم‌ها برای اولین‌بار در قلب ایران یعنی تهران است، براین اساس بسیاری از مسئولان ایرانی که به بهانه‌های مختلف از سوی آمریکا و کشورهای غربی در لیست تحریم قرار گرفته‌اند اجازه حضور در این سمینار را در کشور خودشان ندارند.

برخی نمایندگان مجلس از جمله علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، برگزاری چنین همایشی در پایتخت جمهوری اسلامی ایران را پذیرفتن ظلم دانست و گفت: به ویژه آنکه یک طرف این همایش انگلیس است و سیاست‌های خصمانه این کشور علیه ملت ما در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار روشن و واضح است.

در نهایت وزارت ارتباطات و فناوری طی اطلاعیه‌ای نسبت به اعتراضات واکنش نشان داد و طی آن اعلام کرد که این همایش صرفاً رویکرد فنی اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست لذا هیچ یک از مقامات سیاسی یا نظامی درخواست حضور در این همایش را نداشته‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet