هدر موبایل
1395/07/10 14:33:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر خبر داد:

سیل پیشنهادات نمایندگان در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور گفت: به اعتقاد من مجلس کمی زیادی به این لایحه شاخ و برگ داده و تاکنون صدها پیشنهاد به کمیسیون تلفیق رسیده که اگر بخواهند همه این پیشنهادات را در برنامه بگنجانند، باز هم درست نیست. باید حد تعادل در این زمینه رعایت شود.
سیل پیشنهادات نمایندگان در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور گفت: به اعتقاد من مجلس کمی زیادی به این لایحه شاخ و برگ داده و تاکنون صدها پیشنهاد به کمیسیون تلفیق رسیده که اگر بخواهند همه این پیشنهادات را در برنامه بگنجانند، باز هم درست نیست. باید حد تعادل در این زمینه رعایت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103239012877.jpg سیل,پیشنهادات,نمایندگان,در,بررسی,لایحه,برنامه,ششم,توسعه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت حمیدرضا فولادگر در برنامه "بهارستان" رادیو گفت‌و‌گو افزود: نمایندگان از لحاظ شکلی و حقوقی به این لایحه انتقاد و بحث داشتند، چراکه رئیس‌جمهور این لایحه را به مجلس نفرستاده  بود، بلکه رئیس سازمان برنامه و بودجه آن‌را به مجلس تقدیم کرد، این کنش و واکنش‌ها بررسی لایحه را مدتی به تاخیر انداخت، لذا دو هفته پیش لایحه مجددا با امضای رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد، بنابراین انگار بررسی آن تازه شروع شده است.
وی گفت: البته کمیسیون‌های تخصصی پیش از این پیشنهادات خود را ارائه کرده‌اند و در حال حاضر کمیسیون تلفیق در حال بررسی کلیات لایحه است و اگر کلیات رای بیاورد، مواد را به‌طور جزء به جزء بررسی خواهد کرد. البته در لایحه جدید هم تنها چهار ماده بیش از لایحه قبلی گنجانده شده و همان احکام انجام برنامه است و جامعیت برنامه را دارا نیست.
نماینده مردم اصفهان ادامه داد: در توافقی که با رئیس مجلس صورت گرفته، بنا بر این شده که یا با دولت به توافق برسیم و با هماهنگی دولت آن‌را به برنامه جامع تبدیل کنیم یا نهایتا خود مجلس با اختیاراتی که دارد، این‌کار را انجام دهد. ریاست مجلس در این زمینه پیگیری‌هایی صورت داده و حتی مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته است. طبیعتا شورای نگهبان هم در این مسیر باید نظر خود را اعلام کند زیرا اخیرا شورای نگهبان برخی از گزارش‌های مجلس را که لایحه اولیه را با تغییرات زیادی همراه می‌کرد بر آن اِشکال وارد کرده است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در روند بررسی این لایحه دو ماه وقت از دست دادیم. حال که به هر شکل دولت متقاعد شده، باید این‌کار را همان دو ماه پیش انجام می‌دادند. البته در محتوای لایحه تغییری داده نشده و طبق قانون دولت تدوین لایحه را از اختیارات خود می‌داند. به‌نظر من در این شرایط ما 80 بند سیاست‌های کلی برنامه ششم و 24 بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را نیز مبنا قرار دهیم، چراکه تاکید مقام معظم رهبری این بوده که در برنامه ششم هم اقتصاد مقاومتی حاکم باشد. اگر متناظر با این 104 بند قانونی وجود داشته باشد، که نیاز به نوشتن قانون جدید نیست، اما اگر قانون نیست که اعتقاد ما بر این بوده که ممکن است درباره بسیاری از بندها قانونی نداشته باشیم، باید متناظر با این بندها لایحه را تکمیل کنیم.
فولادگر گفت: البته به اعتقاد من مجلس کمی زیادی به این لایحه شاخ و برگ داده و تاکنون صدها پیشنهاد به کمیسیون تلفیق رسیده که اگر بخواهند همه این پیشنهادات را در برنامه بگنجانند، باز هم درست نیست. باید حد تعادل در این زمینه رعایت شود. باید با طی روند حداکثر تا آبان‌ماه این لایحه را در صحن علنی تصویب کنیم تا لایحه بودجه به موقع ارائه شود./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet