هدر موبایل
1395/07/10 15:59:22
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

یازده دستگاه متولی ساماندهی متکدیان/ دستگاه‌ها همکاری کنند تکدی‌گری ریشه‌کن می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از فعالیت مافیای تکدی‌گری در اغلب کلانشهرها، بر لزوم همکاری دستگاه های ذی ربط برای مدیریت این معضل تاکید کرد.
یازده دستگاه متولی ساماندهی متکدیان/ دستگاه‌ها همکاری کنند تکدی‌گری ریشه‌کن می‌شود عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از فعالیت مافیای تکدی‌گری در اغلب کلانشهرها، بر لزوم همکاری دستگاه های ذی ربط برای مدیریت این معضل تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg یازده,دستگاه,متولی,ساماندهی,متکدیان/,دستگاه‌ها,همکاری,کنند,تکدی‌گری,ریشه‌کن,می‌شود Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه باندها و مافیای فعال تکدی‌گری در اغلب کلانشهرهای کشور فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: با وجودی که طبق اظهارات مسئولان 11 دستگاه مختلف در امر ساماندهی متکدیان نقش دارند اما همچنان شاهد فعالیت این افراد در کلان شهرهای کشور هستیم  در حالی که برخورد قاطعی هم با این افراد صورت نمی گیرد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری سفر اخیر کمیسیون اجتماعی به استان آذربایجان شرقی، گفت: تنها استانی که در ظاهر شاهد فعالیت متکدیان در آن نیستیم استان آذربایجان شرقی است که این موضوع حتی در سفر اعضای کمیسیون اجتماعی به این استان مطرح شد  و  در این رابطه مسئولان این استان متذکر شدند که قبل از انقلاب هم در این استان معضل تکدی گری وجود نداشت زیرا با توجهی که افراد متمول به افراد تهیدست و فقیر دارند اجازه نمی‌دهند مافیای تکدی گری در این استان شکل بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه وضعیت تکدی گری در کشور به گونه ای  است که حتی در روستاها و شهرهای محروم شاهد فعالیت متکدیان هستیم، ادامه داد: شیوع تکدی‌گری در پایتخت و دیگر کلانشهرهای کشور موجبات زشتی چهره آنها را فراهم آورده است.

بابایی صالح با تاکید بر اینکه 11 دستگاه متولی در امر ساماندهی متکدیان باید به صورت جدی به وظیفه خود عمل کنند، تصریح کرد:  از جمله این دستگاه‌ها می توان به شهرداری، نیروی انتظامی، بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد که باید در جهت جمع آوری و ساماندهی متکدیان با هم هماهنگی لازم را داشته و در این راستا گام های اساسی بردارند.

وی با تاکید بر اینکه متکدیان از وضیعت مالی مناسبی برخوردار هستند اما به این نوع زندگی عادت کرده اند، تصریح کردند: متاسفانه مافیا و باندهای تکدی گری با استفاده ابزاری از کودکان کار و خیابانی و همچنین برخی افراد  در ازای دادن مبلغی اندک و جای خواب، از آنها در جهت اهداف شوم خود استفاده می کنند.

نماینده مردم بوئین زهرا درمجلس شورای اسلامی، بر لزوم جمع‌آوری متکدیان و برخورد جدی با مافیای فعال تکدی‌گری تاکید کرد و ادامه داد: ساماندهی متکدیان موضوع پیچیده ای نیست که مدیریت آن نیاز به اتخاذ تدابیر ویژه داشته باشد بلکه با یک برنامه ریزی ساده می توان به راحتی آن را مدیریت کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  بر لزوم جمع آوری و شناسایی متکدیان در کلانشهرها تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه‌های مرتبط با امر ساماندهی متکدیان باید بعد از شناسایی نیازمندان  برای آنها اشتغالزایی کرده و در صورت امکان آنها را در برخی مشاغل بکارگیری کنند.

وی از تکدی گری اتباع بیگانه در کلان شهرهای کشور انتقاد کرد و گفت: نیروی انتظامی و استانداری ها باید با ورود جدی به این موضوع این افراد را شناسایی و به صورت قاطع با آنها برخورد کند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مرزبانی و نیروی انتظامی باید از ورود اتباع غیرمجاز به کشور به صورت جدی جلوگیری کنند، تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور اجرای قوانین در زمینه اقامت و تردد  اتباع بیگانه در کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه نقش نیروی انتظامی در برخورد با مافیای تکدی‌گری نسبت به دیگر دستگاه ها پررنگ تر است، ادامه داد: نیروی انتظامی در این رابطه باید با قاطعیت تمام وارد شده و به صورت کاملا ضربتی و با در نظر گرفتن جرائم سنگین مافیای فعال تکدی گری را در کلان شهرها شناسایی وجمع آوری کند البته این جمع آوری باید به گونه ای باشد که دیگر شاهد فعالیت آنها در سطح کلان شهرها نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet