هدر موبایل
1395/07/10 15:53:51
سرویس سیاسی
رضایی:

ضرورت شناسایی افراد دو تابعیتی/ دو تابعیتی ها طعمه برای نفوذ و جاسوس در کشور هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افراد دو تابعیتی طعمه دستگاه های اطلاعاتی کشورهای بیگانه هستند و باید با تعیین حریم ها از به کارگیری این افراد در پست های حساس ممانعت کرد.
ضرورت شناسایی افراد دو تابعیتی/ دو تابعیتی ها طعمه برای نفوذ و جاسوس در کشور هستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افراد دو تابعیتی طعمه دستگاه های اطلاعاتی کشورهای بیگانه هستند و باید با تعیین حریم ها از به کارگیری این افراد در پست های حساس ممانعت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/126948.jpg ضرورت,شناسایی,افراد,دو,تابعیتی/,دو,تابعیتی,ها,طعمه,برای,نفوذ,و,جاسوس,در,کشور,هستند Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی موضوع افراد دو تابعیتی با حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: از آنجایی که سیستم های اطلاعاتی کشورهای بیگانه برای انجام پروژه نفوذ و جاسوسی افراد دو تابعیتی را طعمه قرار می دهند به این جهت ضرورت توجه به افراد دو تابعیتی قابل درک می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر نگرانی و دغدغه ای از حضور و به کار گیری افرد دو تابعیتی در پست های مختلف وجود دارد و برای اینکه از این افراد سوء استفاده نشود  باید دو تابعیتی ها شناسایی و مود دقت قرار گیرند.

وی تاکید کرد: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی باید با دقت بر روی این افراد، مانع به ثمر رسیدن پروژه های نفوذ دستگاه های اطلاعاتی کشورهای بیگانه شوند.

این نماینده با بیان اینکه افراد دو تابعیتی می توانند به منافع ملی آسیب وارد کنند، توصیه کرد: بهتر است از این افراد در پست های حساس که در تصمیم گیری های اثرگذار هستند استفاده نشود، برخی مواقع مشاوره آنها باعث می شود سیستمی مختل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که احتمال انتقال اطلاعات مهم نظام به کشورهای دیگر توسط افراد دو تابعیتی وجود دارد  باید محدودیت ها و حریم هایی برای به کار گیری افراد در نظر گرفت.

به گزارش خانه ملت، سه شنبه هفته جاری اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور وزیر اطلاعات تقاضای تحقیق و تفحص از «وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلأهای قانونی در این موضوع» را بررسی خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet