خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/10 15:49:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

عربستان نقش ژاندارم آمریکایی‌ها را ایفا می‌کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی‌ها نمی‌خواهند مهره‌ای مثل عربستان را در منطقه از دست بدهند.
عربستان نقش ژاندارم آمریکایی‌ها را ایفا می‌کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی‌ها نمی‌خواهند مهره‌ای مثل عربستان را در منطقه از دست بدهند. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg عربستان,نقش,ژاندارم,آمریکایی‌ها,را,ایفا,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی گفت: این که عربستان سعودی در حال حاضر منشاء یا حامی گروه‌های تروریستی مخرب و خشونت طلب و افراطی منطقه و جهان تردیدی وجود ندارد.

وی تصریح کرد:‌ زمان وقوع 11 سپتامبر نیز اغلب تحلیل‌ها همین بود که با اطلاع خود آمریکایی‌ها این اتفاق افتاده و عوامل سعودی هم این کار را  کردند و ارتباطی با ایران ، افغانستان وعراق ندارد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد:‌ اما آمریکایی‌ها به بهانه‌ی آن انفجار به برخی از کشورها حمله کردند و این ها را محور خشونت اعلام کردند اما همه می‌دانستند که با اطلاع آمریکایی‌ها و به دست گروههای تروریستی مورد حمایت آل سعود این اتفاق افتاده است.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد : به جهت نقشی که عربستان سعودی برای آمریکایی‌ها ایفا می‌کند که نقش ژاندارمی است و همچنین پولهای نفتی که آل سعود در بانکهای آمریکا و در موسسات تجاری و اقتصادی آمریکایی‌ها دارند آمریکا هیچ موقع نمی‌تواند این واقعیت را بیان کند.

به گزارش ایسنا؛ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: به همین جهت رئیس جمهور آمریکا این مصوبه را وتو کرد و اگر وتو نمی‌کرد روابط بین عربستان و آمریکا و مناسبات آنها به خصومت کشیده می‌شد، در واقع آمریکایی‌ها نمی‌خواهند مهره‌ای مثل عربستان را در منطقه از دست بدهند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet