هدر موبایل
1395/07/11 09:51:24
سرویس اجتماعی
خجسته:

انتقاد از پراکندگی مدیریت در مقابله با بحران/ آمادگی برای مقابله با بحران ضعیف است

عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از پراکندگی مدیریت‌ها در مقابله با بحران، گفت: هیچ گونه پیش بینی لازم از میزان امکانات و تجهیزات موردنیاز برای مقابله با بحران زلزله در پایتخت صورت نگرفته است.
انتقاد از پراکندگی مدیریت در مقابله با بحران/ آمادگی برای مقابله با بحران ضعیف است عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از پراکندگی مدیریت‌ها در مقابله با بحران، گفت: هیچ گونه پیش بینی لازم از میزان امکانات و تجهیزات موردنیاز برای مقابله با بحران زلزله در پایتخت صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201601108979558220.jpg انتقاد,از,پراکندگی,مدیریت,در,مقابله,با,بحران/,آمادگی,برای,مقابله,با,بحران,ضعیف,است Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ایجاد سند آسیب‌شناسی مدیریت بحران در کلانشهرها با هدف شناسایی مشکلات و چالش‌های پیش روی کلان شهرها در برابر حوادث و بحران‌های طبیعی، گفت: پیش از هر چیز باید مدیریت واحد بحران در کشور ایجاد شود اما درحال حاضر تشتت مدیریت در بحران باعث عدم موفقیت مسئولان در مقابله و مدیریت بحران‌ها شده است.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تشتت مدیریت در مقابله با بحران غیراصولی و کارشناسی است، افزود: باید به سمت ایجاد یک مدیریت واحد بحران حرکت کرد زیرا به اندازه کافی در کشور قانون و سند برای مقابله با بحران وجود دارد اما مهم ترین مشکل در این حوزه بحث عدم ورود به موقع مسئولان به مدیریت بحران است.

وی با تاکید بر پیش بینی و پیشگیری به موقع با هدف کاهش خسارت‌های احتمالی ناشی از وقوع بحران، تصریح کرد: هم اکنون هیچ‌گونه پیش‌بینی و پیشگیری لازم در حوزه بحران انجام نمی‌شود در چنین شرایطی پس از وقوع بحران خسارت های بسیاری به حوزه اقتصاد کشور وارد می‌شود، ضمن اینکه در حال حاضر بودجه حوادث غیرمترقبه در مواقع بسیار در حوزه‌های دیگر صرف و هزینه می شود.

خجسته با اشاره به اینکه امکان وقوع 25 نوع بحران و حادثه غیرمترقبه در کشور وجود دارد، گفت: شاید ایجاد سندهای آسیب شناسی تنها برای حل بخش کوچکی از مشکل موثر باشد، اما مسئولان برای حل سریع مشکلات مدیریت بحران باید با الگو پذیری از کشورهایی نظیر چین، ژاپن و روسیه ضربتی و به موقع وارد عمل شوند؛ بنابراین با ایجاد مدیریت یکپارچه و دقیق در مدیریت بحران باید همه توان مسئولان درجهت پیش بینی و پیشگیری به کارگرفته شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با انتقاد از اینکه نمی توان به مدیریت دستگاه ها و نهادها در مقابله با وقوع بحران های احتمالی در کشور خوشبین بود، افزود: مسئولان تا چه زمانی برای حل مشکل مدیریت بحران در کلان شهرها به دنبال حرف و سخن هستند، باید هرچه سریعتر بحث مدیریت بحران به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه درحال حاضر هیچ گونه پیش بینی لازم از میزان امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با بحران زلزله در پایتخت صورت نگرفته است، تصریح کرد: پایتخت دیر یا زود دچار حادثه غیمترقبه شده و مسئولان باید درخصوص افزایش خسارت های مالی و جانی به مردم پاسخ دهند، بنابراین ایجاد یک مدیریت یکپارچه و واحد در مقابله با بحران ضروری است.

خجسته با بیان اینکه هیچ اتحادی میان دستگاه ها در بحث مدیریت بحران وجود ندارد، گفت: همچنین اینکه امکانات و تجهیزات فعلی نیز مناسب برای رفع این مشکل نیست، بنابراین در صورت وقوع زلزله در پایتخت در همان دقایق ابتدایی غریب به 600 تا 700 هزار نفر دچار مشکلات غیرقابل جبران می شوند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه بودجه حوادث غیرمترقبه در اختیار نهادریاست جمهوری است، افزود: این بودجه باید دراختیار سازمان مدیریت بحران قرار گیرد و مدیریت واحدی که بحران در کل کشور را مدیریت کند، متاسفانه در حال حاضر آمادگی ها برای مقابله با بحران ضعیف است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تقدیم سند آسیب‌شناسی مدیریت بحران در کلانشهر‌ها با امضای وزیر کشور به معاون اول رئیس جمهوری برای سیر مراحل قانونی تصویب خبر داد.

علی نوذرپور گفت: این سند با رویکرد تاب آوری شهری و استفاده از نظرات مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرائی ذیربط با همکاری سازمان مدیریت بحران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور تهیه شده است و برای بررسی و طرح در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت تقدیم معاون اول رئیس جمهور شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet