هدر موبایل
1395/07/11 09:20:11
سرویس سیاسی
راضی نوری:

توطئه ریاض اجازه تشکیل دولت لبنان را نمی دهد

نماینده مردم شوش دانیال در مجلس گفت: اگرچه امیدواری هایی به انتخاب رئیس جمهوری لبنان ایجاد شده است اما سهم خواهی جریان ۱۴مارس و مداخله سیاسی رژیم سعودی اجازه تشکیل دولت لبنان را نمی دهد.
توطئه ریاض اجازه تشکیل دولت لبنان را نمی دهد نماینده مردم شوش دانیال در مجلس گفت: اگرچه امیدواری هایی به انتخاب رئیس جمهوری لبنان ایجاد شده است اما سهم خواهی جریان 14مارس و مداخله سیاسی رژیم سعودی اجازه تشکیل دولت لبنان را نمی دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109274140672.jpg توطئه,ریاض,اجازه,تشکیل,دولت,لبنان,را,نمی,دهد Icana

سیدراضی نوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: لبنان به عنوان قلب تپنده جریان مقاومت همواره مورد تهدید رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی قرار داشته است اما حزب الله به خوبی توانسته مسائل پیش آمده را تاکنون مدیریت کند.

نماینده مردم شوش دانیال در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم سعودی به دلیل هراس از موج بیداری اسلامی و تامین منافع نامشروع رژیم سعودی در سوریه جنگی خانمان سوز را شعله ور کرد اما علی رغم هزینه های گزاف به نتایج دلخواه خود دست نیافته است.

وی با بیان این که تروریست های تکفیری داعش در عراق و سوریه دست به جنایات دردناکی زده اند، گفت: ریاض پس از ناکامی در جنگ سوریه باتوجه به حضور مزدوران سیاسی در بیروت تلاش کرد لبنان را نیز همانند سوریه به آتش بکشد اما جریان مقاومت این توطئه را نیز ناکام گذاشته است.

راضی نوری گفت: احزاب نزدیک به جریان رژیم سعودی ظرف 2 سال گذشته اجازه تشکیل دولت و انتخاب رئیس جمهوری لبنان را نداده اند که تبعات ناخوشایند سیاسی و اجتماعی را در این کشور در پی داشته است.

وی گفت: وخامت اوضاع لبنان و تهدیدات تروریستی به اندازه ای افزایش یافته است که برخی هواداران سعودی از جمله سعدحریری ناچار به پذیرش حقانیت حزب الله در مذاکرات سیاسی شده اند.

این نماینده مجلس دهم گفت: متاسفانه سهم خواهی سیاسی و مداخله سعودی اجازه انتخاب رئیس جمهوری لبنان را نمی دهد.

وی تصریح کرد: احزاب سیاسی لبنان باید بدانند، زمانی که پای تروریست های تکفیری در پی بلبشوی سیاسی به خاک لبنان باز شود همه را از دم تیغ می گذرانند.

گفتنی است که براساس گزارش پایگاه خبری العهد ، سعد حریری در ادامه مذاکرات خود برای رسیده به اجماع بر سر یک کاندیدا به عنوان رئیس جمهور لبنان، روز گذشته با سمیر جعجع، رئیس حزب «القوات البنانیه» دیدار کرد.

حریری پس از آن با میشل عون، رئیس فراکسون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان و نامزد اصلی جریان مقاومت لبنان برای ریاست جمهوری نیز دیدار کرد. بنابر اعلام شبکه المنار، جو دیدار میان حریری و عون بسیار خوب و سازنده بوده و دو طرف توافق کردند که نشست‌هایشان ادامه یابد.

پست ریاست جمهوری لبنان که بیش از 2 سال است خالی مانده، باعث شده که دیگر نهادهای حکومتی این کشور از جمله دولت و پارلمان نیز نتوانند به طور صحیح به وظایف خود عمل کنند.

گرچه هردو نامزد از حامیان مقاومت لبنان، جناح مخالف حریری محسوب می‌شوند اما وی و جریان المستقبل از فرنجیه به عنوان نامزد اصلی خود حمایت می‌کنند و حزب‌الله نیز میشل عون را نامزد خود می‌داند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet