هدر موبایل
1395/07/12 14:59:53
سرویس اقتصادی
بختیاری تاکیدکرد:

فرآوری محصول نیاز امروز خرمای ایرانی/ صادرات خرما برنامه ویژه می خواهد

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ما نیازمند برنامه ویژه برای صادرات خرما هستیم،گفت:بسته بندی شکیل نباید تنها فرآیندخرما باشد بلکه باید محصول به فرآورده های متنوع تبدیل شود.
فرآوری محصول نیاز امروز خرمای ایرانی/ صادرات خرما برنامه ویژه می خواهد عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ما نیازمند برنامه ویژه برای صادرات خرما هستیم،گفت:بسته بندی شکیل نباید تنها فرآیندخرما باشد بلکه باید محصول به فرآورده های متنوع تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102494316089.jpg فرآوری,محصول,نیاز,امروز,خرمای,ایرانی/,صادرات,خرما,برنامه,ویژه,می,خواهد Icana

 علی بختیاری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت محصول خرما،گفت:کشورهای همچون امارات از  خرما فرآورده های متنوعی تولید می کنند که این فرآورده باتوجه به قابلیت محصول می تواند در ابعاد متنوعی در  تولید  مواد خوراکی  مورد استفاده قرار بگیرد.

نماینده مردم  بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه  برخی از کشورها  از خرما در زمینه فرآورده های همچون شیرینی استفاده می کنند که بدیهی است این نوع فرآورده کردن محصول با کیفیت خرما می تواند درآمدزایی بهینه ای برای اقتصادکشاورزی به همراه داشته  باشد،تصریح کرد:میزان تولید داخلی خرما  درکشور نه تنها کفاف تولید داخلی را  می دهد؛بلکه بطور حتم مازاد تولید در این عرصه  نیز داریم،بنابراین باید فکری اساسی برای مازاد تولید خرما کرد.

وی ادامه داد:مازاد تولیدخرما می تواند به طریق فرآوری در محصولات جانبی خوراکی  شیرین سازی  استفاده شود و این در حالی است که کشورهای  همچون امارات  نیز در این زمینه  بسیارفعال  هستند.

وی با بیان اینکه ما نیازمند برنامه ای ویژه  برای صادرات خرما و دیگر محصولات کشاورزی هستیم، یادآور شد: تمرکز در  تنظیم  بازار داخلی منجر به  صادرات مازاد تولید داخلی به نحو کارشناسی می شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نباید تنها فرآیند ما در زمینه بسته بندی و کارتن بندی خرما باشد،یادآورشد:بسته بندی شکیل و صادرات با کارتن های استاندارد خرما از منظر صادرات امری مناسب تلقی می شود؛اما ما اگر بخواهیم در صادرات خرما هدفمند عمل کنیم؛باید به ابعاد فرآوری محصول در این عرصه  توجه  ویژه کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet