هدر موبایل
1395/07/11 11:32:57
سرویس اقتصادی
وقف چی تاکیدکرد:

ورود به فضای رقابتی کشاورزی نیازمند تسهیلات کم بهره

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تدوام تولید،کاهش نرخ تمام شده و تسهیلات کم بهره سه مولفه اساسی توسعه درصنعت کشاورزی است،گفت:نرخ تسهیلات کشاورزی باید به حدی تعیین شود که بتوان در فضای رقابتی قرار گرفت.
ورود به فضای رقابتی کشاورزی نیازمند تسهیلات کم بهره عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تدوام تولید،کاهش نرخ تمام شده و تسهیلات کم بهره سه مولفه اساسی توسعه درصنعت کشاورزی است،گفت:نرخ تسهیلات کشاورزی باید به حدی تعیین شود که بتوان در فضای رقابتی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107181429695.jpg ورود,به,فضای,رقابتی,کشاورزی,نیازمند,تسهیلات,کم,بهره, Icana

علی وقف چی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تعیین نرخ تسهیلات در صنعت کشاورزی، گفت: باید نرخ  تسهیلات کشاورزی برای سرمایه گذاری در عرصه تولید محصولات کشاورزی به گونه ای تعیین شود که ما بتوانیم با هزینه پایین  محصول را تولید کنیم و سپس بتوانیم به فضای رقابتی در این  عرصه ورود کنیم و این درحالی است که تسهیلات مناسب می تواند کشاورز را یاری دهد که به سمت تدوام تولید در راستای  افزایش کیفیت حرکت کند.

 سیستم ارزش گذاری برای کیفیت محصولات کشاورزی کشور وجود ندارد

نمانیده مردم زنجان و طارم درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت بهینه در کشورهای توسعه یافته در صنعت کشاورزی  به نحو اصولی اعمال شده است،ادامه داد:تکنولوژی برای توسعه صنعت کشاورزی  به نحو اصولی باید در این صنعت بکار گرفته شود و لازمه ای این امر حضور  فارغ التحصیلان کشاورزی در این عرصه است.

وقف چی افزود:سیستم ارزش گذاری برای کیفیت محصولات کشاورزی در کشور وجود ندارد و این درحالی است که با توجه به موقعیت کشاورزی کشورمان می توانیم با کیفیت ترین محصولات کشاورزی را تولید و سپس  به ریل صادرات بفرستیم.

 وی ادامه داد:برای بهبود وضعیت صنعت کشاورزی ما باید در راستای مدیریت عرضه و تولید گام های اساسی برداریم  و این در حالی است که  باید با استفاده از فارغ التحصیلان کشاورزی به سمت تکنولوژی نوین حرکت کنیم؛اما متاسفانه این مهم به نحو مطلوب عملیاتی نمی شود.

 عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه  تداوم تولید باید در صادرات محصولات کشاورزی در اولویت  قرار بگیرد،گفت:متاسفانه علی رغم برخی شعاری ؛اما حمایتی از تولیدکننده درصنعت کشاورزی به نحو مطلوب  اعمال نمی کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet