هدر موبایل
1395/07/11 10:15:21
سرویس فرهنگی
سیاوشی شاه‌عنایتی:

اعتماد به تخصص بانوان، رشد فرهنگی خانواده‌ها را به دنبال دارد/ پیگیری عدالت جنسیتی به‌جای برابری جنسیتی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اصلاح دفترچه آزمون استخدامی و افزایش سهم زنان از مشاغل موجود را حرکتی به سمت عدالت جنسیتی دانست و گفت: اعتماد به تخصص بانوان، رشد فرهنگی خانواده‌ها را به دنبال دارد.
اعتماد به تخصص بانوان، رشد فرهنگی خانواده‌ها را به دنبال دارد/ پیگیری عدالت جنسیتی به‌جای برابری جنسیتی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اصلاح دفترچه آزمون استخدامی و افزایش سهم زنان از مشاغل موجود را حرکتی به سمت عدالت جنسیتی دانست و گفت: اعتماد به تخصص بانوان، رشد فرهنگی خانواده‌ها را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg اعتماد,به,تخصص,بانوان،,رشد,فرهنگی,خانواده‌ها,را,به,دنبال,دارد/,پیگیری,عدالت,جنسیتی,به‌جای,برابری,جنسیتی Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اصلاح دفترچه آزمون استخدامی و افزایش سهم مشاغل ویژه زنان از  15شغل به 300 شغل، گفت:  دستور رئیس جمهور برای اصلاح دفترچه آزمون استخدامی اقدامی مناسب در راستای  ایجاد عدالت جنسیتی در جامعه محسوب می‌شود و این 300 فرصت شغلی فرصت را به خانم‌ها برای ابراز توانایی‌ها، استعداها و تخصص‌شان می‌دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشارکت اقتصادی بانوان در جامعه ضروری است چراکه امروز سبک زندگی خانواده‌ها تغییر کرده است، افزود: فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای زنان تحصیل کرده که به شدت از بیکاری رنج می‌برند، اتفاق خوشایندی است که می‌تواند بسیاری از معضلات اجتماعی را حل کند.

وی با بیان اینکه باید دستور رئیس جمهور را نشانی از حرکت به سمت عدالت جنسیتی در جامعه دانست و امیدوارم این حرکت در جامعه تداوم و تسری پیدا کند، گفت: اعتماد به بانوان و تخصص آن‌ها می‌تواند رشد فرهنگی خانواده‌ها را به دنبال داشته باشد چراکه آن‌ها ستون هر خانواده‌ای هستند و به یقین زنان سرخورده و جامانده از خواسته‌ها و اهداف‌شان نمی‌توانند فرزندانی مقتدر و کارآمد تربیت کنند.     

سیاوشی شاه‌عنایتی با بیان اینکه جامعه ایران به دنبال عدالت جنسیتی و نه همچون غربی‌ها برابری جنسیتی است، افزود: به یقین حساسیت رئیس‌جمهور نسبت به این موضوع نویدبخش تحولی در نگاه و رفتار با بانوان در سطح جامعه خواهد بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان بیان کرد: عصر کنونی، عصر پرسشگری است رشد و بالندگی با نحوه پاسخگویی به پرسش‌هایی که ما را احاطه کرده‌اند تعیین می‌‌شود، در این عصر اگر به جلو نرویم، عقب ماندگی را به جان خریده‌ایم، در این بین یکی از پرسش‌های کلیدی زنان، نحوه پاسخگویی و رویارویی با حوزه‌‌های نگران‌کننده مسائل مربوط به آنان و در نهایت استفاده بهینه از توانایی‌های آنان در فرآیند توسعه پایدار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet