ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/11 10:58:53
سرویس اجتماعی
ساری:

ریزگردها در خوزستان 8برابر وضعیت استاندارد/ محیط‌زیست کج دار مریز عمل می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با وخیم توصیف کردن وضعیت گرد‌وغبار در خوزستان، گفت: ریزگردها ۸برابر وضعیت نرمال است، سازمان حفاظت محیط‌زیست هم به کندی و به شکل مقطعی اقدامات پیشگیرانه را پیش می‌برد.
ریزگردها در خوزستان 8برابر وضعیت استاندارد/ محیط‌زیست کج دار مریز عمل می‌کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با وخیم توصیف کردن وضعیت گرد‌وغبار در خوزستان، گفت: ریزگردها 8برابر وضعیت نرمال است، سازمان حفاظت محیط‌زیست هم به کندی و به شکل مقطعی اقدامات پیشگیرانه را پیش می‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101207398972.jpg ریزگردها,در,خوزستان,8برابر,وضعیت,استاندارد/,محیط‌زیست,کج,دار,مریز,عمل,می‌کند Icana

علی ساری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص آخرین وضعیت ریزگردها در استان خوزستان، گفت: هم‌اکنون در برخی از نقاط استان خوزستان ریزگردها هشت برابر وضعیت نرمال است این در حالی است که امکانات لازم در اختیار مردم قرار نگرفته و بیمارستان مجهز نیز تعبیه نشده از این رو تصمیم بر تعطیلی ادارات و مدارس گرفته شده است.

غبار ریزگرد غبار ریزگرد3406754/18/2015 10:37:42 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/04/101508_Thum.jpg
غبار ریزگرد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرایط نابسامان در استان هر روز بدتر و سخت‌تر می شود، در شرایط فعلی استان خوزستان در بدترین شرایط قرار دارد، همچنین گردو غبار به دو استان دیگر نیز نفوذ کرده است.

وی با تاکید بر اینکه فریاد نمایندگان خوزستان بر مبنای مستندات علمی و شرایط نامناسب آب و هوایی بلند است، افزود: سازمان حفاظت محیط‌زیست در مورد تامین حق‌آبه تالاب‌های شادگان و هورالعظیم و انتقال آب به این تالاب‌ها اقدامات مقطعی و شعارگونه انجام داده است، اقدامات موثر به دلایل مختلف از جمله منشاهای خارجی انجام نمی‌شود در حالی که بخشی از کانون های گرد و غبار داخلی است که باید اصلاح شود.

ساری با انتقاد از اینکه روند اجرای پروژه‌های بهبود شرایط هوای استان خوزستان همچون نهال کاری و تامین حق‌آبه تالاب‌ها مورد رضایت مردم نیست، معتقد است: اقدامات به شکل کج دار مریز صورت می‌گیرد، از این رو بارها تاکید شده که اقدامات باید در شش کانون ریزگرد استان خوزستان با سرعت بالا انجام گیرد ضمن اینکه گزارش این اقدامات نیز باید هر ماه ارائه شود تا حقیقت برای مردم هویدا شود، اما تاکنون گزارشی از اقدامات اعلام نشده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بیمارستان تخصصی با توجه به شرایط استان خوزستان نیز می‌بایست راه‌اندازی شود اما تاکنون گامی در این زمینه برداشته نشده، البته امشب جلسه‌ای با وزیر بهداشت و درمان خواهیم داشت که موضوعات بهداشتی را جویا خواهیم شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet