هدر موبایل
1395/07/11 10:44:12
سرویس صحن
محمودی در نطق میان دستور مطرح کرد:

زمینه قانونی برای مشارکت مردم در مبارزه با آسیب های اجتماعی فراهم گردد

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: متاسفانه آسیب های اجتماعی با عناوین متعدد در جامعه افزایش یافته است و باید راه‌هایی برای مشارکت مردم برای مبارزه با این آسیب ها برداشته شود.
زمینه قانونی برای مشارکت مردم در مبارزه با آسیب های اجتماعی فراهم گردد عضو کمیسیون اجتماعی گفت: متاسفانه آسیب های اجتماعی با عناوین متعدد در جامعه افزایش یافته است و باید راه‌هایی برای مشارکت مردم برای مبارزه با این آسیب ها برداشته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100392902760.jpg ,زمینه,قانونی,برای,مشارکت,مردم,در,مبارزه,با,آسیب,های,اجتماعی,فراهم,گردد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی در نشست علنی امروز (یک شنبه 11 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: در اولین دیدار نمایندگان مردم با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند شرمندگی نظام، از شرمندگی یک جوان بیکار در خانواده خود بیشتر است.

نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا و دهاقان بیان کرد: حوزه انتخابیه من با جمعیتی بیش از 200 هزار نفر به دلیل مهاجر پذیر بودن دارای نرخ بیکاری 13 و نیم درصد است و نرخ جوانان بیکار تحصیل کرده ما حدود 26 درصد است.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی در پی راه حلی برای رفع این مشکل باشیم، ادامه داد: علی‌رغم اینکه شهرستان‌های شهرضا و دهاقان در مسیر کریدور شمال به جنوب کشور واقع شده است دارای نرخ بیکاری معادل و حتی بیشتر از استان است که نشان از تبعیض در توزیع امکانات دارد.

محمودی با بیان اینکه لازم است که مسئولان مربوطه گزارش اقدامات خود را به صورت صریح و شفاف به محضر ملت شهید پرور ایران اسلامی ارائه نمایند، متذکر شد: متاسفانه آسیب های اجتماعی با عناوین متعدد در جامعه افزایش یافته است و باید راه‌هایی برای مشارکت مردم برای مبارزه با این آسیب ها برداشته شود.

وی افزود: باید هر چه سریعتر مطالبات خانواده شهدای منا پیگیری شود.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه زنان و خانواده یکی از مهمترین مسائل کشور است، گفت: امیدواریم دولت و مجلس برای رفع خلاهای این حوزه از جمله قوانین حمایتی از زنان و امنیت اجتماعی آن‌ها و بازنگری در قوانین مربوط به زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست مورد پیگیری قرار گیرد.

محمودی با بیان اینکه در چند سال گذشته مردم حوزه انتخابیه من با کمبود شدید آب شرب مواجه شده و در برخی مناطق مجبور به آبرسانی سیار شده‌اند، اظهار داشت: با توجه به بستر های مناسب موجود برای انتقال آب از حوزه های آبریز بالادستی این دو شهرستان، وزارت نیرو باید طرح های کوتاه مدت خود را طراحی کند.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه از وزیر راه و شهرسازی جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام می خواهیم که مساعدت لازم را به عمل آورند، بیان کرد: از وزیر جهاد کشاورزی می خواهیم جهت جبران خسارت ناشی از خشک سالی را به کشاورزان منطقه اقدام کند و پرداخت تسهیلات به منظور حفظ وضعیت گلخانه ها انجام شود. همچنین وزرارت صنعت، معدن و تجارت باید جهت تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک های صنعتی حوزه انتخابیه اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet