خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/11 11:23:19
سرویس صحن
در صحن علنی امروز صورت گرفت

پورابراهیمی از پاسخ‌های ظریف قانع شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پاسخ‌های وزیر امور خارجه در صحن مجلس قانع شد.
پورابراهیمی از پاسخ‌های ظریف قانع شد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پاسخ‌های وزیر امور خارجه در صحن مجلس قانع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105862225640.jpg پورابراهیمی,از,پاسخ‌های,ظریف,قانع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 11مهرماه) مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس درخصوص فعالیت‌های وزارت امور خارجه در عرصه دیپلماسی اقتصادی قانع شد.

نجفی در توضیح سوال پورابراهیمی از وزیر امور خارجه گفت: علت عدم فعالیت وزارت امور خارجه در عرصه دیپلماسی اقتصادی چیست؟ چرا سفرای جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی به سر می‌برد، هیچگونه تحرکی در عرصه فعالیت اقتصادی در خارج از کشور ندارند و جایگاه وزارت امور خارجه در عرصه دیپلماسی اقتصادی آن هم در شرایط خاص اقتصادی چیست؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال تاکید کرد که معتقدم وزارت امور خارجه باید به معیشت مردم کمک کند و در خدمت توسعه کشور باشد که در وزارت امور خارجه یکی از معیارها برای ارزشیابی سفرا میزان فعالیت آنها برای توسعه اقتصادی است. همچنین سفرهایی که در این مدت توسط اینجانب انجام شده اکثراً با محوریت و دیدگاه اقتصاد مقاومتی بوده و برنامه‌ریزی خوبی در این جهت انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: اما در نهایت پورابراهیمی از پاسخ‌های وزیر امور خارجه قانع نشد و این سوال طبق تشخیص کمیسیون امنیت ملی به عنوان سوال ملی و مراتب برای اعلام وصول در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet