هدر موبایل
1395/07/11 12:55:16
سرویس صحن
ساداتی‌نژاددر نطق میان دستور:

راه حل درد امروز مردم مبنی بر معیشت همانا فرمایشات رهبری دال بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم کاشان در مجلس گفت: درد مردم امروز معیشت و اقتصاد است و راه‌حل این دو در فرمایشات رهبری یعنی همان اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی نهفته است.
راه حل درد امروز مردم مبنی بر معیشت همانا فرمایشات رهبری دال بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی است نماینده مردم کاشان در مجلس گفت: درد مردم امروز معیشت و اقتصاد است و راه‌حل این دو در فرمایشات رهبری یعنی همان اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی نهفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101522094211.jpg راه,حل,درد,امروز,مردم,مبنی,بر,معیشت,همانا,فرمایشات,رهبری,دال,بر,لزوم,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید جواد ساداتی نژاد در  جلسه علنی  امروز( یکشنبه 11 مهرماه) صحن علنی  مجلس ضمن تسلیت شهادت سالار شهیدان کربلا به همه ملت ایران و نمایندگان مجلس، گفت: سالروز شهادت سلطان علی بن محمد باقر (ع) مشهور به شهید اردهال، سفیر ولایت در منطقه کاشان را به مردم خطه کاشان تسلیت عرض می‌نمایم و حضور گسترده مردم در کربلای ایران، مشهد اردهال در مراسم قالی‌شویان کاشان در جمعه گذشته را ارج نهاده و از خلق حماسه مجدد توسط مردم ولایت‌مدار فین تشکر و قدردانی می‌نمایم. همچنین به نمایندگی از مردم از حضور پربرکت مقام معظم رهبری در منطقه مشهد اردهال و زیارت علی بن باقر(ع) در شهریورماه امسال تشکر و قدردانی می‌نمایم.

متن نطق نماینده مردم کاشان در مجلس شورای  اسلامی  به شرح ذیل است:

جنگ نرم یکی از شکل‌های جنگ روانی است که توسط دشمنان این مرز و بوم، برنامه‌ریزی و با هدف تغییر در درک و نگرش مردم بصورت پرهجمه‌ای علیه کشور و ملت ایران اسلامی اعمال می‌شود و مهم‌ترین هدف آن کم رنگ نمودن ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلابی و ست نمودن اعتقادات دینی مردم است.

در مورد خواص و نخبگان سیاسی و مسئولان کشور باید بگویم؛ هدف دشمنان به وجود آوردن اشتباه محاسباتی از طریق ایجاد درک غلط و اشتباه نسبت به وقایع و مسائل است و متاسفانه برخی مسئولان هم  از محدود نمودن قوای نظامی، نفی صنعت بومی وافتخارآمیز موشکی، آن هم در شرایط پرآشوب و متلاطم کنونی منطقه سخن می‌گویند، آن هم منطقه‌ای که محور غربی- عربی تمام توان و قوای خود را برای خاموش کردن ندای مردم مظلوم بحرین و یمن و زمین‌گیر کردن و در هم شکستن محور مقاومت برای تجزیه کشورهای منطقه و دادن تنفس مصنوعی به رژیم غاصب صهیونیستی و منحرف نمودن اذهان مسلمانان از توسعه‌طلبی، اشغالگری و جنایات این رژیم جعلی از طریق تروریست‌های دست پرورده خود به عمل آورده، به کار گرفته است که درک نادرست و اشتباهی از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی دارند و در دام خطای محاسباتی گرفتار شده‌اند.

کیست که نداند این توال و اقتدار ستودنی قوای نظامی و موشکی فرزندان پرافتخار این مرز و بوم بود که دشمنان را حتی از اندیشیدن به تعرض به ایران اسلامی بازداشت و نه برجامی که فرجامش تاکنون، برداشتن تحریم‌ها فقط روی کاغذ و تعطیلی صنعت بومی هسته ای و کند شدن چرخ تولید و تعطیلی کارخانه‌ها و رکود دنباله‌دار اقتصاد کشور و پیمان‌شکنی روز افزون آمریکایی‌ها و گذاشتن شروط خفت بار از جانب آن‌ها و برخی کشورهای غربی برای فروش هواپیمای مسافربری و برقراری روابط اقتصادی با کشور و نیز تهدید بانک‌های بزرگ برای جلوگیری از معامله و مبادله با ایران بوده است.

متاسفانه در شرایطی که ایران به تمامی تعهدات خود طبق نظر آژانس انرژی اتمی عمل نموده، طرف مقابل هر روز اقدام جدیدی که ناقض برجام است در پیش و پس علیه منافع و  عزت ملی ایرانیان انجام می‌دهد و عده‌ای هم که تا دیروز مشغول ارتباط دادن تمام مشکلات و معضلات کشور به برجام بودند؛ ساده‌لوحانه  همچنان مشغول توجیه تخلفات و نقض عهد طرف آمریکایی و بزک نمودن چهره کریه و زشت آن‌ها هستند.

البته کار به جایی رسیده که امروز دست اندرکاران برجام، خود به پیمان شکنی طرف مقابل اذعان نموده و دغدغه‌های دیروز دلسوزان کشور و انقلاب در مورد برجام را که مورد انواع و اقسام توهین‌ها و جفاها قرار گرفتند را تکرار می‌کنند و طبق فرمایش مقام رهبر معظم انقلاب در شرایطی که ما به تعهدات خود عمل کرده‌ایم و طرف مقابل به طرق مختلف با خدعه با تقلب از انجام واقعی تعهدات خود سرباز می‌زند و تعهدهایی که کرده عمل نمی‌کند؛ این یعنی خسارت محض!

مردم ایران دیگر از لبخندهای تصنعی و دست دادن‌های بی‌خاصیت با دولت‌های متکبر و دروغگوی غربی لذتی نمی‌برند و احساس سرخوردگی می‌کنند.

درد مردم امروز معیشت و اقتصاد است و راه‌حل این دو در فرمایشات رهبری عزیز است که همان اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر توان داخلی است. موضوعی که تاکنون عملکرد مطلوبی از دولت در این زمینه گزارش نشده است.

آقای رئیس جمهور!

اکنون زمان ایستادگی در مقابل بدعهدی این دشمن قسم خورده ملت ایران است لذا توصیه می‌کنیم سرخوردگی ناشی از بدعهدی آمریکا تبدیل به وادادگی نشود.

همیشه راه برای جبران و عبرت آموزی وجود دارد و مهم این است که از گذشته درس بگیریم لذا زمانی را غنیمت شمرده و بر بدعهدی آمریکا بشورید و آب رفته را به جوی برگردانید.

ولی فقیه قطب نمای حرکت جامعه اسلامی و جایگاه مهندسی و حفظ مسیر و جهت نظام و عامل جلوگیری از انحراف در خط مشی نظام است و اطاعت پذیری بی قید و شرط از ولایت فقیه شاخص و ملاک و معیار سنجش و پذیرش عملکرد خواص سیاسی و مسئولین کشور است، با گذشت چندماه از دستور صریح رهبر معظم انقلاب در خصوص برخورد با دو موضوع فیش‌های حقوقی نجومی، مسئولین دولت باید به افکار عمومی پاسخگو باشند که چرا و به چه دلیل اقدامی جدی در این خصوص انجام نداده‌اند شنیدن عدد و رقم‌های ارائه شده توسط رئیس دیوان محاسبات در جلسه امروز مجلس اعجاب‌آور بوده و لازمه رسیدگی و برخورد با متخلفین است.

تجربه نشان داده که هرگاه مسئولین فرمایشات و تذکرات دلسوزانه  رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار و تلاش خود قرار داده و به جای امید بستن به لبخندهای فریب کارانه بیگانگان به ظرفیت درونی کشور رجوع نموده‌اند استعدادهای داخلی به ثمر نشسته و علی‌رغم تحریم‌های سنگین و بی‌سابقه افتخاراتی مثل حوزه موشکی و پهبادهای پیشرفته بدست آمده و دشمنان غافلگیر شده‌اند و هرگونه اظهار نظرهایی مبنی بر قانونی بودن و ذخیره نظام بودن این افراد خورده و فرمایشاتی از این دست در راستای دستور و فرمایش مقام معظم رهبری نبوده و نوعی حرکت برخلاف نظر معظم له تفسیر می‌گردد.

و اما تذکراتی چند در مورد حوزه انتخابیه

  1. از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم در مورد عدم پرداخت تسهیلات وعده داده شده در کارگروه‌های رفع موانع تولید در استان‌ها رسیدگی کند. تاکنون حتی یک صنعت در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل موفق به دریافت این تسهیلات نشده‌اند.
  2. لزوم توجه وزیر محترم نیرو به بحران آب در منطقه کاشان، آران و بیدگل و ضرورت توجه و نگاه علمی برای حل آن، فقط در 4 ماه خرداد تا شهریور حدود 7 میلیون مترمکعب از آب شهری در کولرهای آبی تبخیر می‌شود و این یعنی لزوم تبدیل سامانه سرمایشی از کولرهای آبی موجود به کولرهای گازی و لذا اصلاح تعرفه برق در این منطقه برای رفع بحران آب الزامی است.
  3. متاسفانه تصویب سیاست‌ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در اردیبهشت سال 94 در جلسه 762 شورای عالی انقلاب فرهنگی موجب تزلزل در حوزه سلامت و حاشیه‌سازی در حوزه اجتماعی در شهرستان‌های بزرگ استان‌ها گردیده است.

 تضعیف دانشگاه‌های بزرگی همچون دانشگاه علوم پزشکی کاشان با 40 سال خدمت و بیش از 250 عضو هیات علمی و دارای رتبه تیپ یک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بهانه قرار داشتن در خارج مرکز استان و تقلیل ماموریت آن که سال‌هاست در حوزه ملی و بین‌المللی نقش آفرینی می‌کند به سطح استانی و انتصاب رئیس آن توسط دانشگاه مرکز استان موجی از ناامیدی و رکود علمی را در این دانشگاه در بین اعضای هیات علمی و مردم به همراه داشته است.

لذا از وزیر محترم بهداشت و اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس محترم شورا می‌خواهم براساس ماده 5 مصوبه نسبت به بازنگری این مصوبه اقدام و دانشگاه‌های تیپ یک واقع در غیر مراکز استان را جزء دانشگاه‌های با ماموریت ملی محسوب نمایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet