خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/11 15:07:56
سرویس فرهنگی
قاضی‌زاده هاشمی:

راه درستی در مسیر حل مسأله «رستاخیز» طی نشده/ وزارت فرهنگ نمی‌تواند از خود سلب مسئولیت کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه باید رفتارهای حاشیه‌ای و موضع‌گیری‌های بی‌تأمل را سبب آسیب رسیدن به فیلم «رستاخیز» دانست، گفت: وزارت فرهنگ نمی‌تواند از خود نسبت به نحوه نمایش یک اثر سینمایی سلب مسئولیت کند.
راه درستی در مسیر حل مسأله «رستاخیز» طی نشده/ وزارت فرهنگ نمی‌تواند از خود سلب مسئولیت کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه باید رفتارهای حاشیه‌ای و موضع‌گیری‌های بی‌تأمل را سبب آسیب رسیدن به فیلم «رستاخیز» دانست، گفت: وزارت فرهنگ نمی‌تواند از خود نسبت به نحوه نمایش یک اثر سینمایی سلب مسئولیت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104613792696.jpg راه,درستی,در,مسیر,حل,مسأله,«رستاخیز»,طی,نشده/,وزارت,فرهنگ,نمی‌تواند,از,خود,سلب,مسئولیت,کند Icana

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین صحبت‌های رئیس سازمان سینمایی مبنی بر واگذاری اختیار نمایش چهره حضرت عباس(ع) در فیلم سینمایی "رستاخیر" به صاحبان این اثر، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی‌تواند از خود نسبت به نحوه نمایش یک اثر سینمایی سلب مسئولیت کند چراکه این وزراتخانه موظف است تبعات مجوزی که به منظور نمایش یک اثر می‌دهد پذیرفته و مسئولیت آن مشخصا بر عهده شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی وزارت فرهنگ است.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی داد: سلب مسئولیت از سوی هیچ وزارتخانه یا متولی امری مسئولی پذیرفته نیست، در مورد مشکلات پیرامون فیلم رستاخیز نیز باید گفت؛ یک فیلمساز نمی‌تواند به لحاظ قانونی مسئولیت و تبعات نمایش یک فیلم را در سراسر کشور بر عهده بگیرد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: قرار بر برگزاری نشست میان صاحبان این اثر و مدیران وزارت فرهنگ بود تا تفاهم شکل بگیرد اما گویا جلسات آن‌‎ها به حاشیه رفته است.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رفت مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حرفه‌ای‌تر عمل می‌کردند، گفت: مشکلات این فیلم را ناشی از روند برخورد مسئولان مربوطه با عوامل و صاحبان  اثر می‌دانم و معتقدم راه درستی در مسیر مذاکرات طی نشده و همین مسئله گره خوردن مشکلات را به دنبال داشته چراکه مشکل "رستاخیز" آنقدر عمیق نبود که بخواهد یک سال و نیم طول بکشد.  

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه باید رفتارهای حاشیه‌ای و موضع‌گیری‌های بی‌تأمل را سبب آسیب رسیدن به این فیلم مذهبی و تاریخی دانست، گفت: طی روزهای پیش رو، شخصا جلساتی با مدیر سازمان سینمایی جهت پیگیری این موضوع دارم چراکه معتقدم کمیسیون فرهنگی مجلس با ورود خود می‌تواند به این حواشی پایان دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet