ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/11 15:38:28
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک:

غربی ها جنایات 70ساله رژیم صهیونیستی را نمی بینند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک گفت: متاسفانه آمریکا به همراه برخی از همپیمانان منطقه‌ای خود با پدیده تروریسم به صورت ابزاری برخورد کرده و عزم لازم برای نابودی این پدیده شوم و خطرناک را ندارد.
غربی ها جنایات 70ساله رژیم صهیونیستی را نمی بینند رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک گفت: متاسفانه آمریکا به همراه برخی از همپیمانان منطقه‌ای خود با پدیده تروریسم به صورت ابزاری برخورد کرده و عزم لازم برای نابودی این پدیده شوم و خطرناک را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610102716891914.jpg غربی,ها,جنایات,70ساله,رژیم,صهیونیستی,را,نمی,بینند Icana

به گزارش خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه، 11 مهرماه) با دریک ون درمالن رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات ایران و بلژیک گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط دو کشور در تمامی زمینه های مورد علاقه به ویژه توسعه روابط اقتصادی حمایت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از برخورد دوگانه غرب با مسأله حقوق بشر در جهان اظهار داشت: کشورهای غربی بدون توجه به جنایات 70 ساله رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم فلسطین و یا کشتار بی رحمانه مردم یمن توسط رژیم آل سعود، برخی کشورها از جمله ایران را با بهانه های واهی و بی اساس متهم به نقض حقوق بشر می کنند که این غیرقابل قبول است.

دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه افزود: متاسفانه آمریکا به همراه برخی از همپیمانان منطقه ای خود با پدیده تروریسم به صورت ابزاری برخورد می کند و عزم لازم برای نابودی این پدیده شوم و خطرناک را ندارد.

وی همچنین گفت: اقدام برخی از کشورها برای همراهی با گروهک تروریستی جبهه النصره بر ضد داعش بسیار خطرناک است و می تواند اوضاع سوریه و سراسر منطقه را پیچیده تر کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: گسترش ارتباط پارلمانی میان ایران و بلژیک نقش مهمی در افزایش شناخت متقابل و توسعه همکاری های دوستانه فیمابین دارد.

دیرک ون درمالن رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک نیز در این دیدار گفت: قدمت یکصد و بیست و پنج ساله مناسبات دو کشور نشان دهنده علاقه مندی طرفین به حفظ و توسعه مناسبات است.

وی همچنین گفت: مجلس و دولت بلژیک علاقه مند به توسعه ارتباطات دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی با ایران به عنوان کشوری مهم و تاریخی در منطقه و جهان است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بلژیک در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه گفت: نمایندگان مجلس بلژیک با کشتار مردم بی گناه در فلسطین، سوریه، یمن و دیگر کشورهای منطقه مخالفند و همانند ایران به حل مسائل منطقه از طریق سیاسی و با گفتگو اعتقاد دارند.

دیرک ون درمالن در پایان این دیدار گفت: رایزنی و مشورت مستقیم دو کشور در خصوص مسائل دو جانبه و منطقه ای اهمیت فراوانی دارد و به بازگشت صلح و آرامش به منطقه کمک می کند.

گفتنی است در پایان این دیدار نمایندگان مجلس بلژیک سوالاتی را در خصوص حقوق بشر، تروریسم و تحولات منطقه ای مطرح نمودند که پاسخ لازم را دریافت کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet