پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/17 08:56:00
سرویس بین الملل

شرکت نماینده جمهوری اسلامی در نشست کمیته هماهنگی اجلاس نمایندگان زن مجالس در اتحادیه بین المجالس

خانم نفیسه فیاض بخش عضو هیات اعزامی در یکصد و هفدهمین مجمع بین المجالس در ژنو در نشست کمیته هماهنگی اجلاس نمایندگان زن مجالس در این اتحادیه شرکت نمود و در دو مرحله به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش خانه ملت، وی ابتدا با اشاره به اهمیت حفظ و تقویت نهاد خانواده در دنیای امروز، گفت: متاسفانه هم اکنون شاهد یک هجمه سازمان یافته از ناحیه دشمنان بشریت و چپاولگران اقتصادی برای فروپاشی این نهاد اصیل هستیم که با ترویج لاابالی گری و خشونت در صدد شکستن حریم های عفت خانواده ها هستند.

وی ادامه داد: در حالی که خانواده مقدس ترین و با ارزش ترین بنیاد انسانی بوده که همواره مورد احترام همه اقوام و ادیان و فرهنگ ها قرار داشته، در برخی از جوامع این نهاد گرامی در حد ابزار تبلیغاتی تنزل نموده و بدینگونه خیانت بزرگی به جامعه بشری و ضربه ای جبران ناپذیر به پایه انسجام اجتماعی وارد شده است.

فیاض بخش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش زنان در ایجاد صلح و عدالت، نقش مخرب سلاح های کشتار جمعی و مناقشات مسلحانه را در تباهی انسان ها و نسل ها را واقعیت تلخ امروز دانست که می‌تواند با نقش موثر و فعال زنان در ایجاد صلح و عدالت کم اثر شود.

نفیسه فیاض بخش در سخنرانی دوم خود نیز با انتقاد شدید از دولت آمریکا به دلیل عدم صدور ویزا به نمایندگان ایران برای شرکت در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک، اظهار داشت که دیگر آمریکا صلاحیت میزبانی برای اجلاس های سهم سازمان ملل را نداشته و بهتر است مقر این اجلاس ها از نیویورک به دفاتر دیگر سازمان ملل در کشورهای دیگر انتقال یابد، همچنانکه سابقا نیز شهر وین مقر کمیسیون مقام زن بوده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet