ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/11 20:01:05
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه در تشریح جلسه امروز کمیسیون فرهنگی؛

کتابخانه‌ها برای رسیدن به حد استاندارد باید 5برابر شوند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تعداد کتابخانه‌ها برای رسیدن به حد استاندارد باید ۵برابر شوند، گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای نهاد کتابخانه‌های ملی بسیار ناچیز و نگران کننده است.
کتابخانه‌ها برای رسیدن به حد استاندارد باید 5برابر شوند سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تعداد کتابخانه‌ها برای رسیدن به حد استاندارد باید 5برابر شوند، گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای نهاد کتابخانه‌های ملی بسیار ناچیز و نگران کننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104303088454.jpg کتابخانه‌ها,برای,رسیدن,به,حد,استاندارد,باید,5برابر,شوند Icana

احد آزدی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه امروز(یکشنبه 11 مهرماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: رئیس نهاد کتابخانه‌های ملی سراسر کشور امروز با حضور در کمیسیون فرهنگی نسبت به وضعیت اعتبارات نهادهای کتابخانه‌ها معترض بود چراکه طبق آمارها اعتبار در نظر گرفته شده برای این نهاد بسیار ناچیز و نگران کننده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نهاد از سال 84 تاکنون نتوانسته هیچ اعتیار عمرانی به منظور گسترش کتابخانه ها از دولت دریافت کند ضمن آنکه شهرداری‌ها موظف هستند نیم درصد از اعتبارات خود را در اختیار کتابخانه‌ها قرار دهند اما تقریبا چند کلانشهر هنوز به این مهم اقدام نکرده و منابع مالی شهرهای کوچک نیز بسیار ناچیز است لذا این نهاد در بخش عمرانی دارای کمبودهای مالی رسیده است.

وی ادامه داد: با وجود 2200 کتابخانه‌ مجزا به همراه 1200 کتابخانه مشارکتی، مجموعا سه هزار 400 کتابخانه در سراسر کشور در اختیار این نهاد قرار دارد اما ایران به 15 هزار کتابخانه نیاز دارد، بدین معنا اکنون فقط حدود یک پنجم نیاز کشور، کتابخانه احداث شده است لذا تعداد کتابخانه‌ها برای رسیدن به حد استاندارد باید 5 برابر شوند.    

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: طبق آمار ارائه شده استقبال از کتابخانه‌ها در ایران نسبت به کشوری مانند انگلیس رشد داشته است هرچند نمایندگان به ایجاد نهضت مطالعه مفید تاکید داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet