ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/12 09:45:37
سرویس اجتماعی
یوسفی:

دولت هیچ عزم جدی برای مهار ریزگردهای خوزستان ندارد/ لزوم ورود جدی وزارت خارجه برای مهار منشا خارجی ریزگردها

نماینده مردم اهواز در مجلس با انتقاد از بحران ریزگردها در خوزستان، گفت: دولت و سازمان حفاظت محیط زیست هیچ عزم جدی برای مهار ریزگردهای خوزستان ندارند.
دولت هیچ عزم جدی برای مهار ریزگردهای خوزستان ندارد/ لزوم ورود جدی وزارت خارجه برای مهار منشا خارجی ریزگردها نماینده مردم اهواز در مجلس با انتقاد از بحران ریزگردها در خوزستان، گفت: دولت و سازمان حفاظت محیط زیست هیچ عزم جدی برای مهار ریزگردهای خوزستان ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102724250484.jpg دولت,هیچ,عزم,جدی,برای,مهار,ریزگردهای,خوزستان,ندارد/,لزوم,ورود,جدی,وزارت,خارجه,برای,مهار,منشا,خارجی,ریزگردها Icana

همایون یوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه پدیده ریزگردها در خوزستان امروزه به یک بحران ملی تبدیل شده، تصریح کرد: متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست سیاست مدونی برای کاهش آلودگی هوای خوزستان ندارد در حالیکه مردم خوزستان به طور مدوام با پدیده ریزگردها دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرچشمه ریزگردهای خوزستان داخلی و خارجی است، یادآور شد: شاید مهار سرچشمه خارجی ریزگردها مشکل باشد اما به صورت جدی نیاز است وزارت امور خارجه پیگیری لازم را در این رابطه داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با ابراز تاسف از اینکه علاوه بر بی توجهی نسبت به مهار سرچشمه‌های خارجی ریزگردهای خوزستان هیچ گونه تلاشی برای مهار کانون های داخلی هم صورت نگرفته است، تصریح کرد: هرچند تمامی سرچشمه های داخلی ریزگردها توسط دولت شناسایی شدند اما متاسفانه دولت و سازمان حفاظت محیط زیست هیچ عزم جدی برای مهار ریزگردهای خوزستان ندارند.

یوسفی با تاکید بر اینکه برای مهار ریزگردهای استان های غربی و جنوبی کشور باید به صورت جدی نسبت به مهار ومدیریت سرچشمه های داخلی اقدام کرد، ادامه داد: متاسفانه مهار سرچشمه های داخلی ریزگردها به دلایلی مانند نبود سیاست گذاری مناسب، عدم انسجام در پیگیری ها و بی توجهی نسبت به تامین اعتبارات کافی معوق مانده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم،  با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم به صورت جدی پیگیر تامین اعتبارات لازم برای مهار سرچشمه های داخلی ریزگردها در استان های جنوبی و غربی هستیم، یادآور شد: سال ها است بحران ریزگردها مشکلات زیادی را برای استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، خوزستان، لرستان و همدان فراهم آورده است؛ امیدواریم با  تامین منابع کافی هرچه سریع تر نسبت به مهار سرچشمه های داخلی و خارجی ریزگردها اقدام کنیم.

وی با انتقاد از اینکه سوزاندن مزارع نیشکر تاثیر زیادی در افزایش آلایندگی هوای خوزستان دارد، تصریح کرد: در حالی که اکثر مردم خوزستان سال ها است نسبت به این موضوع اعتراض داشته و دارند اما همچنان شاهد آلایندگی هوای خوزستان از سوی صنایع کشاورزی هستیم و گوش هیچکس هم بدهکار نیست، در حالی که این صنایع علاوه بر آلایندگی آسیب های اجتماعی زیادی را برای مردم مانند حاشیه نشینی به همراه داشته زیرا زمین های مردم را تصاحب کردند و زیر کشت نیشکر بردند.

نماینده مردم اهواز در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه مزارع نیشکر نه تنها منفعت ملی برای مردم خوزستان به همراه نداشته بلکه عوارض اجتماعی و زیست محیطی آن بسیار زیانبار بوده است، تصریح کرد: امیدواریم این صنایع آلاینده برای حل آلودگی زیست محیطی خوزستان اقدامات لازم را انجام دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه خشکی تالاب های استان خوزستان نقش زیادی در تشدید ریزگردها داشته است، افزود: البته مقداری آب به تالاب هورالعظیم وارد شده اما متاسفانه برای احیای دیگر تالاب های استان هیچ گونه اقدام جدی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و دولت انجام نگرفته در حالی که احیای تالاب های استان در مدیریت ریزگردها نقش عمده ای دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet