خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/12 10:03:17
سرویس اجتماعی
رحیمی مطرح کرد:

ضرورت تامین زیرساخت‌های فنی و مخابراتی جهت افزایش مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی

نماینده مردم تهران در مجلس بر تامین زیرساخت‌های فنی و مخابراتی جهت افزایش مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی تاکید کرد.
ضرورت تامین زیرساخت‌های فنی و مخابراتی جهت افزایش مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی نماینده مردم تهران در مجلس بر تامین زیرساخت‌های فنی و مخابراتی جهت افزایش مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg ضرورت,تامین,زیرساخت‌های,فنی,و,مخابراتی,جهت,افزایش,مشارکت,مردم,در,سرشماری,اینترنتی Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص شیوه سرشماری از طریق ثبت مشخصات در سامانه نفوس و مسکن با یادآوری شیوه سرشماری در سال‌های گذشته، گفت: پیش از این سرشماری در فضایی انجام می‌شد که بخش‌های آماری کشور از پیشرفت تکنولوژی امروز برخوردار نبود اما هم‌اکنون سامانه نرم‌افزاری و شبکه‌های دولت به حدی از توانمندی و کارآمدی رسیده تا سرشماری حتی‌المقدور به صورت آنلاین و اینترنتی انجام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در سرشماری اینترنتی مانند ثبت نام مراحل اولیه هدفمندی نباید از شیوه‌هایی استفاده شود که مردم به زحمت و دشواری بیفتند، از این رو توجه به موضوعاتی چون دسترسی و سرعت اینترنت، توان افراد برای ثبت اطلاعات و شفافیت سوالات باید در نظر گرفته شود.

رحیمی معتقد است: در سرشماری دسترسی مردم به اینترنت حتی در روستاها مورد قابل ملاحظه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد، سرعت اینترنت در مناطق مختلف نیز باید تقویت شود در حقیقت زیرساخت‌های فنی و مخابراتی برای مشارکت مردم در سرشماری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه توجه به ملاحظات مذکور سبب مشارکت حداکثر مردم در سرشماری اینترنتی می‌شود، یادآور شد: مدل سوالات سرشماری باید به گونه‌ای باشد که عادی‌ترین افراد بتوانند پاسخ دهند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با وجود وجوه مثبت این نوع از سرشماری اما سرشماری اینترنتی و پس از آن سرشماری از طریق مراجعه به افرادی که به طور اینترنتی ثبت نام نکردند، به لحاظ زمان‌بندی پروسه سرشماری را طولانی می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet