هدر موبایل
1395/07/12 11:13:54
سرویس سیاسی
نوریان خبرداد:

عزم کمیته دفاعی مجلس برای تهیه قانونی برای مشخص کردن حدود و ثغور استفاده از سلاح

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای از تهیه قانونی برای مشخص کردن حدود استفاده سلاح خبر داد.
عزم کمیته دفاعی مجلس برای تهیه قانونی برای مشخص کردن حدود و ثغور استفاده از سلاح رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای از تهیه قانونی برای مشخص کردن حدود استفاده سلاح خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg عزم,کمیته,دفاعی,مجلس,برای,تهیه,قانونی,برای,مشخص,کردن,حدود,و,ثغور,استفاده,از,سلاح Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در کمیته دفاعی استفاده از سلاح در دستور کار است، اظهار داشت:استفاده از سلاح به معنای استفاده از قوه قهریه است و در واقع با روش های اجباری رفتاری را به دیگران تحمیل می کنند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: نحوه و حدود و ثغور استفاده از سلاح در حیطه حقوق شهروندی و مدنی افراد است، با این حال معمولا در جامعه با رفتارهای دوگانه مانند خوب و بد، درست و غلط، قانونی و غیر قانونی، خشونت و غیر خشونت مواجه هستیم که لازم است بخش از جامعه برای اینکه نظم را برقرار کنند عهده دار مسئولیت این چنینی باشند.

وی با بیان اینکه لازم است برای ایجاد امنیت و آرامش در جامعه مامورانی با استفاده از قوه قهریه فعال باشند، گفت: استفاده از سلاح نیاز به قانون دارد و باید بدانیم کدام ماموران، در چه شرایطی و با چه کیفیتی می توانند از سلاح خود استفاده کنند. می‌دانیم که ماموران برای وادار کردن افرادی که به قانون تمکین نمی‌کنند، از قدرت و سلاح کمک می گیرند اما این هم باید قانون مشخص کند.

نوریان اظهار داشت: بر همین اساس کمیته دفاعی با افراد متخصص در این زمینه برای تعیین کم وکیف مسئله نشست دارد تا چارچوبی برای انتظام بخشی به نوع رفتاربا کسانی که به قانون عمل نمی کنند مشخص شود از سوی دیگر ماموران بدانند در چه چارچوبی می توانند عمل کنند که از حدود خود تخطی نکرده باشند.

این نماینده گفت: در این باره قوانینی وجود دارد اما لازم است که بازنگری شود و نکاتی به آن اضافه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع نیاز به چندین نشست دارد، اظهار داشت: بررسی استفاده از سلاح به صورت لایحه مطرح شده‌است و با حضور مسئولانی از نیروهای مسلح و پلیس بررسی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet