خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/12 10:41:35
سرویس سیاسی
بیمقدار:

پرداخت یارانه به احزاب به نفع کشور است/یارانه دادن، احزاب را دولتی نمی کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: پرداخت یارانه به احزاب هیچ ارتباطی با دولتی شدن این نهادها ندارد، زیرا در تمام کشورها به احزاب یارانه پرداخت می شود و این اعتبارات صرف هزینه های آن ها می شود.
پرداخت یارانه به احزاب به نفع کشور است/یارانه دادن، احزاب را دولتی نمی کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: پرداخت یارانه به احزاب هیچ ارتباطی با دولتی شدن این نهادها ندارد، زیرا در تمام کشورها به احزاب یارانه پرداخت می شود و این اعتبارات صرف هزینه های آن ها می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105506764632.jpg پرداخت,یارانه,به,احزاب,به,نفع,کشور,است/یارانه,دادن،,احزاب,را,دولتی,نمی,کند Icana

شهاب الدین بیمقدار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موافقت اعضای کمیسیون ماده 10 با پرداخت یارانه به احزاب، گفت: به طور حتم تقویت احزاب و پرداخت یارانه به آن ها بسیار برای کشور مفید خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی به علت عدم ساماندهی امور، احزاب به صورت پراکنده فعالیت کرده و معمولا در فصول انتخابات سر کار می آیند و این مسئله قطعا به نفع کشور نخواهد بود.

وی افزود: به نظر من پرداخت یارانه به احزاب هیچ ارتباطی با دولتی شدن این نهادها ندارد، زیرا در تمام کشورها به احزاب یارانه پرداخت می شود و این اعتبارات صرف هزینه های آن ها می شود.

بیمقدار ادامه داد: احزاب همواره بر اساس یک مرامنامه و اساسنامه تشکیل شده و طبق آن فعالیت می کنند، البته در کل احزاب به دو دسته طرفدار دولت و منتقد دولت تقسیم می شوند و قطعا در سیستم حزبی، دولت ها از دل احزاب بیرون کشیده می آیند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به طور حتم یکی از محورهای ساماندهی و تقویت اقتصاد کشور، توجه به احزاب و افزایش نقش پذیری این نهادها در کشور است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، ادامه داد: احزاب برای انجام فعالیت های حزبی خود نیاز دارند که به صورت مداوم تحت حمایت های مالی در قالب یارانه قرار گیرند و به نظر من این مسئله باید به صورت مداوم صورت گیرد.

لازم به ذکر است که میرزایی نکو عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با بیان اینکه کمیسیون متبوعش موافق یارانه به احزاب است، گفته بود که همه اعضا معتقدند که باید احزاب شکل بگیرد و با اختصاص یارانه به احزاب سازوکار حزبی یک قدم به جلو خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet