خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/12 10:20:56
سرویس فرهنگی
مسعودی:

تضمینی برای حفظ جان ایرانیان در ترکیه وجود ندارد/ لزوم ارائه هشدار به مسافران

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مسئولان ترکیه باید نسبت به حادثه ضرب و شتم گردشگران ایرانی و جان باختن یکی از آنها پاسخگو باشند، خواستار ارائه هشدارهای لازم به مسافران شد.
تضمینی برای حفظ جان ایرانیان در ترکیه وجود ندارد/ لزوم ارائه هشدار به مسافران عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مسئولان ترکیه باید نسبت به حادثه ضرب و شتم گردشگران ایرانی و جان باختن یکی از آنها پاسخگو باشند، خواستار ارائه هشدارهای لازم به مسافران شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103483180144.jpg تضمینی,برای,حفظ,جان,ایرانیان,در,ترکیه,وجود,ندارد/,لزوم,ارائه,هشدار,به,مسافران Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دستگاه دیپلماسی کشورمان باید پیگیر موضوع مرگ گردشگر ایرانی در کشور ترکیه باشند، گفت: مسئولان کشور ترکیه در پی ممنوعیت اعزام گردشگران ایرانی، درخواست‌های مکرری به منظور برقراری مجدد تورهای مسافرتی ایرانیان با استناد به شرایط با ثبات موجود در آن کشور و اعلام وجود فضای امن برای گردشگران خارجی داشتند؛ از این رو هم اکنون باید نسبت به این حادثه پاسخگو باشند.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه واکنش جدی مسئولان نسبت به وقوع این حادثه ضرورت دارد، اظهار کرد:  هیچ تضمینی برای حفظ جان و بروز مشکلات در کشور ترکیه وجود ندارد و متاسفانه هم اکنون نیز جبران پذیر نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه عدم اطلاع رسانی از ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه های تاریخی و طبیعی کشورمان، موجب شده تا ایرانیان سایر کشورها را برای مسافرت‌های تفریحی انتخاب کنند، ادامه داد: هم اکنون تورهای مسافرتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید هشدارهای لازم به منظور سفر به ترکیه را به گردشگران ارائه کنند تا این افراد با آگاهی از شرایط، این کشور را برای مقصد گردشگری‌شان انتخاب کنند.

عضو کمیته تخصصی «ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری» کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد که متاسفانه ضعف‌های بسیاری در ارائه خدمات به گردشگران ایرانی در ترکیه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته دو گردشگر ایرانی 29 و 40 ساله در منطقه فاتح استانبول مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و در این میان یکی از آسیب دیدگان جان خود را از دست داد؛ در پی این حادثه، سفارت کشورمان در آنکارا با صدور اطلاعیه‌ ای از گردشگران ایرانی درخواست کرده در سفر به ترکیه از حضور در مناطق نامطمئن خودداری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet