خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/12 10:45:39
سرویس سیاسی
رضایی:

نامه نگاری ظریف با موگرینی در اجرای برجام اثرگذار خواهد بود/ دفاع از عملکرد وزارت امور خارجه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نامه نگاری ظریف با موگرینی، غرب را وادار به اجرای درست برجام خواهد کرد.
نامه نگاری ظریف با موگرینی در اجرای برجام اثرگذار خواهد بود/ دفاع از عملکرد وزارت امور خارجه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نامه نگاری ظریف با موگرینی، غرب را وادار به اجرای درست برجام خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg نامه,نگاری,ظریف,با,موگرینی,در,اجرای,برجام,اثرگذار,خواهد,بود/,دفاع,از,عملکرد,وزارت,امور,خارجه Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه مکتوب محمدجواد ظریف به موگرینی درباره بد عهدی در اجرای برجام اظهار داشت: باید از هر راهی که آمریکایی ها را تحت فشار قرار دهیم تا حقوق ملت ایران را رعایت کند استفاده کنیم. البته در این مسیرها باید اقتدار نظام جمهوری اسلامی در نظر گرفته شود و متناسب با استراتژی های نظام باید اقدامات لازم صورت گیرد.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا محمدجواد ظریف، بدعهدی غرب در برجام را با سخنرانی در محافل بین المللی مطرح کرد و سپی موضوع را در سطح مذاکره با کشورهای گروه 1+5 دنبال و اکنون شاهد هستیم مسئله را با نامه نگاری و روشی مکتوب پیگیری می کند که به نظر می رسد مسیر درستی اتخاذ شده است.

وی گفت: اکنون زمان آن رسیده است که با طرح شکایت و مکتوب کردن آن آمریکا را وادار کنیم تا به تعهدات خود عمل کند، از سوی دیگر وظیفه وزارت امور خارجه کشو راست که رفتاری متناسب با بدعهدی غرب در پی گیرد البته سیاست های ایران معمولا همراه با صبر و حکمت است تا سنجیده پیش رفت.

این نماینده افزود: البته باید توجه داشت هر بار که رفتاری منفعل و تعجیلی داشتیم به ضرر نظام تمام شد بنابراین با تقل، تدبیر و مصلحت اندیشی می توان غرب را وادار کرد تا به تعهدات خود در برجان پایبند باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ارزیابی عملکرد وزارت امور خارجه در زمینه اجرایی شدن برجام گفت: تا کنون وزیر و دستگاه دیپلماسی اقدام متناسب با شرایط داشتند و تا کنون عملکرد آنها قابل قبول بوده است./

پایام پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet