خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/12 13:08:23
سرویس سیاسی
علیرضا بیگی:

پرداخت یارانه برای قوام گرفتن تشکل‌های شناسنامه‌دار انکارناپذیر است/یارانه به صورت عادلانه میان احزاب تقسیم شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: قطعا پرداخت یارانه به احزاب برای قوام گرفتن تشکل های شناسنامه دار بسیار ضروری و انکار ناپذیر است، البته این اعتبارات محدود و قلیل است و باید به صورت عادلانه توزیع شود.
پرداخت یارانه برای قوام گرفتن تشکل‌های شناسنامه‌دار انکارناپذیر است/یارانه به صورت عادلانه میان احزاب تقسیم شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: قطعا پرداخت یارانه به احزاب برای قوام گرفتن تشکل های شناسنامه دار بسیار ضروری و انکار ناپذیر است، البته این اعتبارات محدود و قلیل است و باید به صورت عادلانه توزیع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108589850949.jpg پرداخت,یارانه,برای,قوام,گرفتن,تشکل‌های,شناسنامه‌دار,انکارناپذیر,است/یارانه,به,صورت,عادلانه,میان,احزاب,تقسیم,شود Icana

احمد علیرضا بیگی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موافقت اعضای کمیسیون ماده 10 با پرداخت یارانه به احزاب، گفت: قطعا تشکیل احزاب در کشور در شرایط کنونی یک ضرورت است، تا این تشکل ها در قالب احزاب شناسنامه دار در عرصه های سیاسی فعالیت کنند، که این مسئله به طور حتم بدون کمک و پشتیبانی مالی نظام امکان پذیر نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر اگر حمایت های مالی در قالب یارانه از احزاب صورت نگیرد، آن وقت این تشکل ها به سمت گروه های اقتصادی گرایش پیدا میکنند که نتیجه آن این است که تشکل های اقتصادی از احزاب کشور برای پیش برد اهدافشان استفاده کنند.

وی گفت: قطعا پرداخت یارانه به احزاب برای قوام گرفتن تشکل های شناسنامه دار بسیار ضروری و انکار ناپذیر است، البته این اعتبارات محدود و قلیل است.

علیرضا بیگی افزود: از طرف دیگر موضوع توزیع و میزان پرداخت یارانه به احزاب مختلف نیز مطرح است، از این رو باید یارانه به صورت عادلانه میان احزاب تقسیم شود. زیرا این مسئله در کشور در پرداخت یارانه به مطبوعات آزمایش شده و در این عرصه مطبوعات انتقاد دارند که چرا دولت به رسانه هایی که مقرب تر هستند، یارانه بیشتری پرداخت می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: دولت شدن احزاب در صورت پرداخت یارانه یکی از آسیب های این حوزه است که برای ممانعت از بروز این مسئله باید نظارت های جدی و اساسی صورت گیرد که در این عرصه نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بسیار برجسته است.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با بیان اینکه کمیسیون متبوعش موافق یارانه به احزاب است، گفت: همه اعضا معتقدند که باید احزاب شکل بگیرد و با اختصاص یارانه به احزاب سازوکار حزبی یک قدم به جلو خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet