شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/02/27 09:08:00
سرویس صحن

لاریجانی: بیانات وحدت آفرین رهبر انقلاب، چراغ راهنمای اهل بصیرت در همه مذاهب بود

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیان صریح مقام معظم رهبری در حرمت شرعی اختلاف افکنی بین شیعه و سنی، چراغ راهنمای همه اهل بصیرت در مذاهب مختلف بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی"صبح امروز در نطق پیش از دستور خود خاطرنشان کرد: سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم کردستان حکمت‌های گوناگونی در بر داشت.

وی افزود: حکم نخست بیانات ایشان در اصالت فرهنگی و شجاعت و مردانگی و مرزداری و پاسداری از انقلاب اسلامی مردم کرد، مدال پر افتخاری بود و برازنده کردستان گرانقدر می‌باشد که ثمره مجاهدت در راه خدا و حفظ ارزش‌های انقلاب، همین گونه فرزانگی سیاسی است.

وی افزود: حکمت دوم حضور رهبر معظم در میان انبوه مردم شهرهای کردستان و رسیدگی به مسایل آنان نشانگر پیوند صمیمانه قلبی و دوجانبه تمامی اقوام ایران و ولایت فقیه می‌باشد که پایه اصلی ثبات و نظام جمهوری اسلامی است.

لاریجانی در ادامه گفت: حکمت سوم در روشنگری رهبر انقلاب در سیاست اصولی انقلاب یعنی وحدت همه مذاهب اسلامی و اقوام گوناگون ایرانی بود.

وی ادامه  داد: بیان صریح ایشان در حرمت شرعی اختلاف افکنی بین شیعه و سنی هم چراغ راهنمای همه اهل بصیرت در مذاهب مختلف بود و هم دستان پنهان بیگانگان در شکستن اتحاد اسلامی ملل مسلمان را نشان داد.

رییس مجلس همچنین به اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: صهیونیست‌ها در مواضع خود، جایگاه خویش را در موضع اختلاف افکنی در بین دول و ملل اسلامی نشان دادند.

وی افزود: سخنان نتانیاهو پس از ملاقات اخیر از دو کشور اسلامی، نه تنها نوعی فریبکاری در سرپوش نهادن بر جنایات وحشیانه خود در ماجرای جنگ 33 روزه لبنان و جنگ 22 روزه غزه بود که عملاً به همه مسلمانان توهین شد که عقل جمعی مسلمانان را آنقدر بسیط تلقی کرده که با دشمن تراشی موهوم آنان را درکنار اسرائیل قرار داد.

لاریجانی در ادامه خاطرنشان کرد: هر چند خیلی زود این رفتار ناشیانه رنگ باخت.

وی به سفر اخیر خود به عمان و یمن اشاره کرد و اظهار داشت: در این دو سفر شاهد موضع روشن مسئولین عمانی و وزیرخارجه یمن به تخیلات رژیم صهیونیستی بودیم.

رییس مجلس تصریح کرد: آیا عمان و یمن جزء کشورهای عربی محسوب نمی‌شوند؟ پس کجاست آن ائتلاف وهمی عربی در کنار اسرائیل .

وی خاطر نشان ساخت: باید دید چه نقاط ضعفی باعث شد تا دشمن اصلی اسلام این گونه طراحی مبتذلی را سامان دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد این اقدامات بخشی از طرح جدیدی است برای آینده فلسطین؛ تصریح کرد: صاحب نظران سیاسی بر این باورند که بازیگری نوینی برای مسئله فلسطین در راه است که با دستمایه قرار دادن وضعیت فعلی فلسطین بدون حتی اشاره به ابعاد طرح ناقص عربی و بیت‌المقدس، زمینه تثبیت رژیم صهیونیستی را فراهم نمایند و آن را به عنوان ابتکار جدید ایالات متحده قلمداد کنند.

وی افزود: اگر چنین امری رخ دهد معلوم می‌شود صهیونیست‌ها توانسته‌اند برای ده‌ها بار همه حیثیت آمریکا و برخی کشورهای عربی را به سخره گیرند.

لاریجانی در ادامه نطق خود با بیان این که سرنوشت چنین طرح‌های هوروقلیایی بدتر از آناپولیس شکست خورده خواهد بود.

وی افزود: ملت فلسطین و رهبران کشورهای اسلامی اجازه نخواهند داد حقوق ملت شجاع فلسطین به مزایده گذاشته شود. در این طراحی ایجاد انحراف در توجه ملل مسلمان از موضوع فلسطین شگرد اصلی است.

وی خاطر نشان ساخت: تذکر رهبر انقلاب اسلامی به اتحاد ملل اسلامی و پرهیز از اختلافات مذاهب مثل همیشه این ساماندهی معیوب را برملا کرد.

رییس مجلس ادامه داد:‌ چهارمین حکمت در سخنان رهبر انقلاب، راجع به انتخابات و اهمیت مشارکت ملی در آن بود. تاکید چند باره ایشان بر این نکته که انتخابات در نظام اسلامی صرفاً امر شکلی نیست بلکه جوهره مردم سالاری دینی را شکل می‌دهد برای همه ملت به خصوص نخبگان سیاسی راهنمای عمل  خواهد بود تا بسترهای مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم نمایند.

وی خاطر نشان ساخت: تاکید مقام معظم رهبری بر وظیفه همگان در کاوش جهت اصلح به جریان توانمند سازی سیاسی جامعه اسلامی مدد می‌رساند. هنجارهایی نظیر رفتار مردمی، ساده زیستن و توجه به مشکلات مردم و مبارزه با فساد و جهت رونق اقتصادی عادلانه براساس الگوهای بومی اصولی متقن جهت یافتن کاندیدای اصلح معرفی گردیدند که برای همه ملت در جریان انتخابات راه‌گشا خواهد بود.

رییس قوه مقننه در پایان سخنان خود اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی حکمت‌های نهفته در سخنان مقام معظم رهبری را برای پیمودن راه دهه چهارم انقلاب، عظیم تلقی می‌کند و آن را ارزشمند جهت توسعه کشور و پایداری ملی می‌پندارد که بخشی از آن مشارکت در انتخابات برای تعیین بالاترین مقام اجرایی کشور است تا از این طریق مسئولینی توانمند و کاردان جهت پیشرفت و عدالت در کشور انتخاب گردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet