هدر موبایل
1395/07/12 11:09:08
سرویس سیاسی
محبی نیا مطرح کرد:

آغاز بازنویسی داستان رژیم بعثی علیه رژیم سعودی

نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب ضمن برجسته دانستن بحران اقتصادی عربستان گفت: دیکتاتورهای دست نشانده برای آمریکا همگی دارای یک نقطه اشتراک هستند و آن این است که آنها تا زمانی مشخص و براساس منافع ایالات متحده مورد حمایت واشنگتن قرار می گیرند.
آغاز بازنویسی داستان رژیم بعثی علیه رژیم سعودی نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب ضمن برجسته دانستن بحران اقتصادی عربستان گفت: دیکتاتورهای دست نشانده برای آمریکا همگی دارای یک نقطه اشتراک هستند و آن این است که آنها تا زمانی مشخص و براساس منافع ایالات متحده مورد حمایت واشنگتن قرار می گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100402142188.jpg آغاز,بازنویسی,داستان,رژیم,بعثی,علیه,رژیم,سعودی Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقیبح رویکرد عربستان در خاورمیانه گفت: رژیم سعودی که فاقد مشروعیت داخلی است به عنوان یک مهره دست نشانده آمریکا در خاورمیانه در جهت منافع واشنگتن و حتی تل آویو عمل کرده است.

نماینده شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عربستان که در مقابل قدرت نرم جمهوری اسلامی به شدت احساس ضعف می کرد در جریان موج بیداری اسلامی به شدت احساس ضعف کرده و دیپلماسی جنون را در دستور کار ریاض قرار داد.

وی گفت: رژیم سعودی که در جریان جنگ افغانستان و تحت نظر سیا CIA ویروس تروریسم طالبان و القاعده را کاشته بود از حدود شش سال پیش با رویکرد تکفیری داعش و النصره بنیان گذاشت تا امروز مردم عراق ، سوریه و حتی کشورهای غربی قربانی تروریسم تکفیری شوند.

محبی نیا گفت: رژیم سعودی به همان میزان که تروریسم تکفیری و جنگ نیابتی در خاورمیانه را دنبال کرده است با هزینه های کمرشکن مواجه شده است بدون آن که نتیجه دلخواه ریاض را کسب کند.

وی با اشاره به جنگ یمن گفت: بحث تجاوز به خاک یمن پرونده ای دردناک برای عربستان است زیرا آنها علی رغم دلارهای کلانی که در ائتلاف سعودی هزینه کرده اند شاهد تلفات سنگین و توسعه قدرت انصارالله بیخ گوش خود هستند.

این نماینده مجلس دهم با پیش کشیدن افت شدید شاخص های بورس عربستان و کاهش پس اندازهای سعودی گفت: آمریکا همواره به طمع سرمایه های عربستان از آنها حمایت کرده است اما حالا که ریاض در آستانه ورشکستگی گرفتار شده اند دیگر برای واشنگتن جذابیتی ندارند.

وی در ادامه تاکید کرد: قانون پیگرد آمریکا در یازده سپتامبر 2001 نشان می دهد که تاریخ انقضای رژیم سعودی فرارسیده است.

 محبی نیا گفت: دیکتاتورهای دست نشانده برای آمریکا همگی دارای یک نقطه اشتراک هستند و آن این است که آنها تا زمانی مشخص و براساس منافع ایالات متحده مورد حمایت واشنگتن قرار می گیرند.

وی با برجسته دانستن شباهت های رژیم سعودی با رژیم بعثی صدام گفت: صدام در سال های جنگ تحمیلی به شدت از سوی آمریکا مورد حمایت بود اما به دلیل تضاد منافع که در جریان جنگ خلیج فارس بروز و ظهور پیدا کرد در نهایت به بهانه های تسلیحات کشتارجمعی ساقط و اعدام شد.

این نماینده مجلس دهم در ادامه افزود: رژیم سعودی امروز همان رژیم بعثی با شکلی خطرناک تر است که به جای تسلیحات شیمیایی از تروریست های تکفیری چند ملیتی داعش استفاده می کند.

وی در انتها تصریح کرد:علی رغم ژست کاخ سفید ، قانون موسوم به جاستا و گزارش کنگره آمریکا راه را برای طرح اتهامات بزرگ تر یا حتی مجازات های سنگین باز می کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet