ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/12 15:29:49
سرویس اقتصادی
نیکزادی پناه:

بهره وری بهینه خرما نیازمند صنایع جانبی و تبدیلی کارآمد است

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات فله ای عاملی برای خرید محصول با نرخ دسته چندمی است،گفت:صادرات با کارتن های ۸۰۰ گرمی همان فله ای است؛بنابراین برای فروش خرما با نرخ مناسب باید بسته بندی شکیل در اولویت قراربگیرد.
بهره وری بهینه خرما نیازمند صنایع جانبی و تبدیلی کارآمد است عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات فله ای عاملی برای خرید محصول با نرخ دسته چندمی است،گفت:صادرات با کارتن های 800 گرمی همان فله ای است؛بنابراین برای فروش خرما با نرخ مناسب باید بسته بندی شکیل در اولویت قراربگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102285606657.jpg بهره,وری,بهینه,خرما,نیازمند,صنایع,جانبی,و,تبدیلی,کارآمد,است Icana

حبیب الله نیکزادی پناه درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  تولید خرما درکشور،گفت:حضور بهینه در بازار داخلی و بین المللی خرما  نیازمند ایجادصنایع فرآوری است و این درحالی است که ما در سال گذشته خوشبختانه 41 هزارتن خرما از  بم صادر  شده است و این مهم بر نرخ خرما  نیز تاثیرات بهینه در سال گذشته گذاشت.

نماینده مردم بم،ریگان،فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه های که در زمینه صادرات محصولات کشاورزی فعال هستند؛مانند وزارتخانه های جهاد کشاورزی،امورخارجه تدابیری اتخاذ کنند تا ما شاهد صادرات بهینه خرما به کشورهای خواهان خرماهای  ایرانی در این راستا باشیم،تصریح کرد:محصول خرما قا بلیت صادرات،فرآوری و مصرف بهینه داخلی را دارد؛بنابراین باید در این راستا اقدامات بهینه  ای تدارک دیده شود.

 وی با بیان اینکه بخشی از خرمای بم در تبریز فرآوری می شود،ادامه داد:بدیهی است که این  امر هزینه حمل ونقل را بر هزینه جاری خرما اضافه می کند،متاسفانه با توجه به کیفیت مناسب خرمای بم اما در این منطقه صنایع فرآوری  بهینه  وجود ندارد.

نیکزادی  پناه،افزود:از آنجا که نمی توان محصول را بیش از یکسال در سردخانه ها نگه داشت؛بنابراین در این راستا مجبور هستیم محصول را به طریق تازه خوری وارد بازار کنیم.

 نماینده مردم بم درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم فرآوری مناسب مانور نرخ گذاری را ازدست مصرف کننده  خارج می کند،ادامه داد:صنایع فرآروری می تواند بازار خرما  را به نحو مناسبی  تنظیم کند.

وی تصریح کرد:برای تنظیم عرضه و تقاضای بازار خرما باید بخشی را صادر و همچنین بخشی دیگر را نیز فرآوری کرد و در این راستا  نیز برای مصرف داخلی نیز  برنامه ریزی کنیم.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه باید قبل از برداشت  و تولید محصول فکری برای فروش بهینه یا فرآوری خرما در نظرگرفته شود،یادآورشد:بهره وری بهینه خرما  نیازمند صنایع جانبی و تبدیلی کارآمد است؛اما متاسفانه در این راستا اقدامات کارآمدی اتخاذ نشده  است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet