ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 09:40:51
سرویس اجتماعی
ابوترابی مطرح کرد:

استفساریه مجلس برای تداوم فعالیت نمایندگان عضو در شوراهای حل اختلاف تا آغاز دوره بعد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از آماده سازی طرح استفساریه در مجلس برای تداوم فعالیت نمایندگان عضو در شوراهای حل اختلاف پس از پایان کار مجلس تا آغاز دوره بعد خبر داد.
استفساریه مجلس برای تداوم فعالیت نمایندگان عضو در شوراهای حل اختلاف تا آغاز دوره بعد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از آماده سازی طرح استفساریه در مجلس برای تداوم فعالیت نمایندگان عضو در شوراهای حل اختلاف پس از پایان کار مجلس تا آغاز دوره بعد خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg استفساریه,مجلس,برای,تداوم,فعالیت,نمایندگان,عضو,در,شوراهای,حل,اختلاف,تا,آغاز,دوره,بعد, Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره جزئیات طرح استفساریه رسیدگی به تشکیل هیات حل اختلاف استان بر اساس ماده (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، گفت: در هر دوره از فعالیت مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی به عنوان ناظران مجلس در شورای حل اختلاف استان‌ها انتخاب می‌شوند که با اتمام دوره نمایندگی دوره فعالیت این افراد در این هیات‌ها نیز به پایان می‌رسد.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از زمان اتمام دوره فعالیت نمایندگان مذکور در مجلس تا روی کار آمدن نمایندگان جدید و انتخاب نمایندگانی به عنوان ناظر در هیات‌های حل اختلاف، در رسیدگی به شکایات استان‌ها حدود سه تا چهار ماه وقفه ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس نتیجه برخی از دستورات هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات که باید پس از بیست روز اعلام شود، به دلیل وقفه ایجاد شده مسکوت می‌ماند،از این رو برای مدت سه تا چهار ماه هیات‌های حل اختلاف و رسیدگی به شکایات تشکیل نمی‌شوند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در طرح استفساریه مذکور تلاش شده تا برای رفع مشکل پیش آمده و بررسی و سرانجام دستورات هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان‌ها، نمایندگان منتخب در این هیات‌ها تا زمان انتخاب نمایندگان دوره جدید، مشغول به فعالیت در هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان باشند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet