هدر موبایل
1395/07/12 13:20:59
سرویس سیاسی
رحیمی:

آمریکا از بدعهدی در برجام عقب نشینی می‌کند

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا از بدعهدی در برجام عقب نشینی خواهد کرد، نامه نگاری ظریف با موگرینی دراین مسیر اثرگذار خواهد بود.
آمریکا از بدعهدی در برجام عقب نشینی می‌کند  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا از بدعهدی در برجام عقب نشینی خواهد کرد، نامه نگاری ظریف با موگرینی دراین مسیر اثرگذار خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg آمریکا,از,بدعهدی,در,برجام,عقب,نشینی,می‌کند Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به نامه نگاری وزیر امور خارجه کشور با رئیس سیاست خارجی اتحادیه  در خصوص بدعهدی در برجام، اظهار داشت: وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی اقدامات خوبی انجام داده است به این معنا که بد عهدی آمریکا و کشورهای گروه 1+5 را نه تنها به خود آنها بلکه با استفاده دیپلماسی بین المللی به افکار عمومی اعلام کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:  نمونه رفتاری دیپلماسی بین المللی جمهوری اسلامی را می توان در نطق رئیس جمهور در مجمع عموم سازمان ملل در نیویورک دید که بازتابی از موضع رسمی ایران از بدعهدی غرب بود.

وی گفت: همچنین ظریف و زیرمجموعه دستگاه دیپلماسی کشور در این راستا اقداماتی چون سخنرانی و مذاکرات با کشورهای مختلف داشتند که این اقدامات مثبت ارزیابی می شود.

رحیمی در این باره که تا چه زمانی باید با بدعهدی غرب ساخت و اجرای برجام را ادامه داد، اظهار داشت: نمونه اخیر بدعهدی مشکل پولی و بانکی است که ظریف نیز به آن اشاره داشت، تصور می کنم آمریکا بیش از این نمی تواند به این مدل ادامه دهد.

این نماینده توضیح داد: آمریکا بدعهدی خود را در 6 ماه نخست اجرای برجام انجام داد چرا که هیچ ارزیابی دقیق و مشخصی از بدعهدیهای پولی و بانکی وجودنداشت، اما اکنون اسناد متقنی مبنی بر عدم اجرای تعهدات اقتصادی آمریکا وجوددارد و آنها دیگر نمی تواند بیش از به بدعهدی و عدم پایبندی به برجام ادامه دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین آمریکا با پیگیری ها ایران و مدارک و مستنداتی که وجود دارد در نهایت مجبور می شود از بدعهدی دربرجام عقب نشینی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet