ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/12 13:15:53
سرویس فرهنگی
سلیمی انتقادکرد:

بازار داغ خرید و فروش پایان‌نامه در سایه نبود برخوردهای لازم/ نگرانی از آینده علمی کشور

عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کیفیت مدارک علمی دانشجویان با خرید و فروش پایان‌نامه تحت تاثیر قرار می‌گیرد، از تأخیر دولت در ارائه لایحه "مقابله با تقلب در تدوین پایان‌نامه" به مجلس انتقاد کرد.
بازار داغ خرید و فروش پایان‌نامه در سایه نبود برخوردهای لازم/ نگرانی از آینده علمی کشور عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کیفیت مدارک علمی دانشجویان با خرید و فروش پایان‌نامه تحت تاثیر قرار می‌گیرد، از تأخیر دولت در ارائه لایحه "مقابله با تقلب در تدوین پایان‌نامه" به مجلس انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg بازار,داغ,خرید,و,فروش,پایان‌نامه,در,سایه,نبود,برخوردهای,لازم/,نگرانی,از,آینده,علمی,کشور Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه اینکه خرید و فروش پایان‌نامه درکشورمان به امری رایج تبدیل شده است، گفت: متاسفانه اخیر موضوع چاپ کتاب نیز در این عرصه مشاهده می‌شود و تبلیغات گسترده‌ای در این خصوص انجام شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند کنونی موجب نگرانی است زیرا این افراد به صورت کاملا رسمی اقدام به تبلیغ در اماکن عمومی به منظور تهیه و نگارش پایان‌نامه می‌کنند، اظهار کرد: باید اذعان کرد متاسفانه اقدام خاص و قابل توجه از سوی قوه قضاییه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای برخورد با این پدیده انجام نشده است و در این میان شکایتی نیز از سوی وزارتخانه مربوطه به قوه قضاییه ارائه نشده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه خرید و فروش پایان‌نامه موضوع کیفیت مدارک علمی دانشجویان و آموزش عالی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ادامه داد: با توجه به ادامه این روند، آینده علمی کشور مبهم و نامشخص است.

عضو کمیته «علوم، تحقیقات و فناوری» کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون سطح کیفی پایان‌نامه‌ها اُفت کرده است، تصریح کرد: در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید اراده جدی به منظور برخورد با این موضوع وجود داشته باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلاء قانونی برای مقابله با متخلفان در حوزه خرید و فروش پایان‌نامه وجود ندارد، اظهار کرد: قانون کپی رایت وجود دارد و می‌توان بر این اساس برخورد لازم صورت گیرد؛ البته در صورت نیاز به قانون جدید، حتما نمایندگان به مسئولان مربوطه کمک خواهند کرد.

عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سال‌های گذشته از تدوین لایحه "مقابله با تقلب در تدوین پایان‌نامه"با هدف جلوگیری از خرید و فروش پایان‌نامه و دزدی‌های علمی خبرداده بود، خاطرنشان کرد: این لایحه هنوز به مجلس شورای اسلامی به منظور طی شدن روند قانونی ارائه نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet