هدر موبایل
1395/07/13 10:05:48
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

تشریح تقسیم وظیفه بین اروپا و آمریکا در قبال ایران/ افزایش ارتباطات فنی هسته‌ای وجه مثبت برجام است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اتمنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباطات خوبی بعد از برجام در این عرصه به وجود آمده است، ادامه داد: خرید و فروش آب سنگین اراک نیز یکی از این امکانات است که تاکنون به آمریکا و روسیه فروخته ایم.
تشریح تقسیم وظیفه بین اروپا و آمریکا در قبال ایران/ افزایش ارتباطات فنی هسته‌ای وجه مثبت برجام است عضو هیئت رئیسه کمیسیون اتمنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباطات خوبی بعد از برجام در این عرصه به وجود آمده است، ادامه داد: خرید و فروش آب سنگین اراک نیز یکی از این امکانات است که تاکنون به آمریکا و روسیه فروخته ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102618587577.jpg تشریح,تقسیم,وظیفه,بین,اروپا,و,آمریکا,در,قبال,ایران/,افزایش,ارتباطات,فنی,هسته‌ای,وجه,مثبت,برجام,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص همکاری های هسته ای ایران و اروپا، اظهار داشت: در برجام یکی از موضوعات این است که ما بتوانیم با دیگر کشورها در زمینه هسته‌ای با دیگر کشورها ارتباطات فنی داشته باشیم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انرژی هسته ای در زمینه های صلح آمیز کاربرد فراوانی دارد، بیان کرد: گستره وسیعی در زمینه استفاده صلح آمیز هسته‌ای وجود دارد که می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اتمنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباطات خوبی بعد از برجام در این عرصه به وجود آمده است، ادامه داد: خرید و فروش آب سنگین اراک نیز یکی از این امکانات است که تاکنون به آمریکا و روسیه فروخته ایم.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه اقدام برای ساخت چندین نیروگاه اتمی با روسیه داشته‌ایم، متذکر شد: ارتباطات فنی هسته‌ای در عرصه پزشکی با کشورهایی همچون سوئیس و فرانسه بر قرار شده که به نظر من وجه مثبتی است که می‌توان از آن استفاده کرد که البته دانشمندان ما نیز توانایی های فراوانی در این عرصه دارند.

وی با بیان کشورهای اروپایی و آمریکا برای رفتار با ایران هماهنگ شده عمل می کنند، افزود: من در راهبرد استراتژیک همه آن ها را یکسان می بینم و تقریبا کار در رابطه با ایران بین اروپا و آمریکا تقسیم شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گاهی وقت‌ها نقش پلیس بد را کشورهای مختلف اروپایی مانند فرانسه، انگلیس و آلمان بازی می کنند، گفت: اخیرا وزیر آلمانی عنوان کرده است تا زمانی که ایران موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناسد، رابط دو کشور ایران و آلمان خیلی بهبود قابل توجهی نمی یابد.

وی ادامه داد: گاهی وقت ها نیز کانادا را برای مسائل حقوق بشری بر علیه ایران تحریک می کنند. اهداف استراتژیک آن ها یکسان است ولی گاهی تاکتیک‌های آن  ها تفاوتی پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet