ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/12 14:39:47
سرویس اقتصادی
کریمی:

تسهیلات ویژه برای تبدیل دامداری های سنتی به مدرن الزامی است

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اصلاح نژاد در صنعت دامداری می تواند علاوه برکاهش هزینه تولید افزایش تولیدات گوشتی و شیری را برای دامدار به همراه داشته باشد،گفت:دامداریهای سنتی باید به مدرن تبدیل شوند،این امر نیازمند تسهیلات ویژه است.
تسهیلات ویژه برای تبدیل دامداری های سنتی به مدرن الزامی است عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اصلاح نژاد در صنعت دامداری می تواند علاوه برکاهش هزینه تولید افزایش تولیدات گوشتی و شیری را برای دامدار به همراه داشته باشد،گفت:دامداریهای سنتی باید به مدرن تبدیل شوند،این امر نیازمند تسهیلات ویژه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108187623987.jpg تسهیلات,ویژه,برای,تبدیل,دامداری,های,سنتی,به,مدرن,الزامی,است Icana

رضا کریمی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره توسعه دامداری های کشور،گفت:برای موضوعات اصلاح نژادی  در  صنعت دامداری بایستی تدابیر بهینه  ای تدارک دیده شود و این درحالی است که در صنعت دامداری از نژادهای  دامی استفاده شود که تولیدات گوشتی و شیری  بالاتری برای دامدار به ارمغان بیاورند.

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین  وسرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  باید به سمت دام های اصلاح نژادی حرکت کنیم که  علاوه  بر تولیدات بهینه شاهد کاهش هزینه تولید در این راستا  باشیم ،تصریح کرد:ما باید از  دامداری های  سنتی فاصله  بگیریم  و به سمت دامدارهای صنعتی حرکت کنیم. 

وی  با بیان اینکه تسهیلات اعتباری مناسب در اختیار دامداران قرار بگیرد تا ما به سمت دامداری های نوین  در این راستا حرکت کنیم،ادامه داد:بکارگرفتن فارغ التحصیلان دامداری درعرصه صنعت دامداری ،این صنعت را به سمت استفاده از نوآوری ها سوق می دهد.

کریمی  افزود:با توجه به ظرفیت تولید داخلی در  دامدارهای کشور  با برنامه ریزی  تولیدمحور  به سادگی می توان گوشت مصرفی  کشور را تامین کرد و  این درحالی است که می توانیم با این اوصاف از واردات گوشت به کشور نیز جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه وظیفه هدایتگری  و نظارتی در  وزات جهادکشاورزی باید جدی تر دنبال شود،یادآورشد:بخش خصوصی  باید در زمینه صنعت دامداری به نحو اصولی  تقویت شود تا سازوکار  صادرات دراین  عرصه به نحو کارشناسی شده مهیا شود.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد:واحدهای دامداری ما به منزله گارگاه واحدی تولیدی هستند و مسئولان باید به این موضوع  باور داشته باشند تا بتوانیم در راستای بهبود وضعیت دامداری ها اقدامات کارآمدی را دراین راستا اتخاذ کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet