هدر موبایل
1395/07/12 14:39:14
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی:

نیت ترکیه در عملیات موصل مشکوک است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: اسناد غیرقابل انکاری وجود دارد که برخی افراد و عناصر دولت ترکیه ضمن تجارت قاچاق نفت با داعش تسلیحات در اختیار تروریست های تکفیری قرار داده اند وحالا به دنبال ایجاد چترحمایتی از تروریست ها هستند.
نیت ترکیه در عملیات موصل مشکوک است نماینده مردم رشت در مجلس گفت: اسناد غیرقابل انکاری وجود دارد که برخی افراد و عناصر دولت ترکیه ضمن تجارت قاچاق نفت با داعش تسلیحات در اختیار تروریست های تکفیری قرار داده اند وحالا به دنبال ایجاد چترحمایتی از تروریست ها هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/47748.jpg نیت,ترکیه,در,عملیات,موصل,مشکوک,است Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت ضمن تمجید از موفقیت های استراتژیک ارتش عراق در جنگ با تروریسم تکفیری داعش در واکنش به احتمال مداخله ترکیه در عملیات موصل گفت: ما به نیّات آنکارا در جنگ با تروریسم مشکوک هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اسناد غیرقابل انکاری وجود دارد که برخی افراد و عناصر دولت ترکیه ضمن تجارت قاچاق نفت با داعش تسلیحات در اختیار تروریست های تکفیری قرار داده اند.

وی در ادامه گفت: احتمال ایجاد چترحمایتی برای داعش و کمک به تروریست های تکفیری توسط ترکیه در عملیات موصل باتوجه به رویکرد آنکارا دور از ذهن نیست.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان این که  حضور نیروی بیگانه باید با اجازه بغداد باشد گفت: هرگونه حضور نظامی کشورهای دیگر بدون موافقت بغداد ، نقض پروتکل های بین المللی بوده و تجاوز به خاک عراق محسوب می شود.

وی با انتقاد از سخنان اردوغان گفت: نه دولت و نه ملت عراق راضی به حضور ارتش ترکیه در عملیات موصل نیستند و این اقدام می تواند تنش های جدیدی را در منطقه ایجاد کند.

این نماینده مجلس دهم گفت: باید توجه داشت که حضور نیروهای ایرانی در جنگ عراق با تروریسم بنا به درخواست بغداد و در سطح مستشاری و نه حضور نظامی مستقیم بوده است.

وی تصریح کرد: هرگونه حضور نظامی به منزله اشغال کشور دیگر محسوب می شود و اگر ترکیه اقدام نظامی در خاک عراق انجام دهد به عنوان نیروی متجاوز شناخته می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: اردوغان باید ضمن تعامل با همسایگان ترکیه از روش های عقلانی برای پیشبرد برنامه های آنکارا استفاده کند.

وی تاکید کرد: قطعا عملیات موصل با موفقیت انجام می شود و تروریست های تکفیری داعش در عراق و سوریه شکست می خورند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این که داعش تحت حمایت ترکیه شکل گرفت به عنوان یک دست پرورده خیانتکار حامی خود را مورد تهدید قرار می دهد ، گفت: اگر با نگاهی خوشبینانه، ترکیه اگر در فضای پساکودتا به نبال اصلاح عملکرد در حمایت از تروریست ها و معارضین است با مداخله نظامی در عملیات موصل تنها بستر سرایت تروریست ها به داخل خاک این کشور را فراهم می کند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet