خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 09:10:27
سرویس فرهنگی
صادقی:

دریافت هزینه سنوات اضافی از دانشجویان؛ نباید برای همه دانشجویان نسخه واحد پیچید

عضو کمیسیون آموزش مجلس درخصوص دریافت هزینه سنوات اضافی از دانشجویان معتقد است نباید یک نسخه مشخص را برای همه دانشجویانی که دوران تحصیلشان طولانی شده پیچید.
دریافت هزینه سنوات اضافی از دانشجویان؛ نباید برای همه دانشجویان نسخه واحد پیچید عضو کمیسیون آموزش مجلس درخصوص دریافت هزینه سنوات اضافی از دانشجویان معتقد است نباید یک نسخه مشخص را برای همه دانشجویانی که دوران تحصیلشان طولانی شده پیچید. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104404803709.jpg دریافت,هزینه,سنوات,اضافی,از,دانشجویان؛,نباید,برای,همه,دانشجویان,نسخه,واحد,پیچید Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آیین‌نامه آموزشی مرتبط با سنوات دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجویان در وزارت علوم مبنی براینکه اگر مدت زمان تحصیل دانشجوان از حد مجاز فراتر رود موظف به پرداخت هزینه‌ای در این خصوص هستند، گفت: این اقدام وزارت علوم از منظری مدیریتی و به دلیل محدودیت‌ دانشگاه‌ها به لحاظ امکانات ایجاد شده است اما از منظر دانشجویان، برای آن‌ها بار مالی به همراه دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی فشار مالی بر دانشجو زیاد باشد اعتراض و واکنش آن‌ها را به دنبال خواهد داشت لذا باید در آیین‌نامه آموزشی وزارت علوم به این موضوع با دقت توجه شود تا  دریافت شهریه‌ها ناعادلانه نباشد.

وی با بیان اینکه طی دو نامه به معاون آموزشی و معاون دانشجوی وزیر علوم جزئیات افزایش شهریه‌ها دانشجویانی که مدت تحصیل آن‌ها از حد مجاز بیشتر می‌شود را دنبال می‌کند، اضافه کرد: این آیین‌نامه به دانشگاه‌ها درخصوص تعیین میزان شهریه و مصادیق آن، اختیار می‌دهد اما معتقدم مفاد آن با ایرادتی رو به رو است.

صادقی ادامه داد: طبق مفاد این آیین نامه، چگونگی تفسیر آن به معاون آموزشی دانشگاه‌ها سپرده شده است و از آنجا که تفسیرهای متفاوتی می‌توان از این آیین‌نامه کرد، ضروری است معاونت آموزشی وزارت علوم تفسیر مناسبی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کنند تا مانع از اعمال سلیقه شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این آیین‌نامه عطف به ماسبق نمی‌شود، گفت: اجرای آیین‌نامه فوق در صورت داشتن تعادل به منظور رفع مشکل دانشگاه‌ها و ایجاد انگیزه بیشتر در دانشجو مثمرالثمر خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه گاهی دلیل افزایش دوران تحصیل دانشجو تنها به خود آن‌ها مربوط نمی‌شود و دانشگاه در این مسئله دخیل است، گفت: نباید یک نسخه مشخص را برای همه دانشجویانی که دوران تحصیل‌شان طولانی شده در همه دانشگاه‌ها پیچید./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet