هدر موبایل
1395/07/13 13:03:11
سرویس اقتصادی
مرادی، تاکیدکرد :

تورهای خالی صیادان با صید بی رویه کشتی های صنعتی

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر در مجلس با انتقاد از صید صیادان غیرمجاز خارج از استان هرمزگان گفت:صید بی رویه توسط کشتی های صنعتی،تورهای صیادان سنتی را باکاهش صید روبرو می کند.
تورهای خالی صیادان با صید بی رویه کشتی های صنعتی نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر در مجلس با انتقاد از صید صیادان غیرمجاز خارج از استان هرمزگان گفت:صید بی رویه توسط کشتی های صنعتی،تورهای صیادان سنتی را باکاهش صید روبرو می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105141792623.jpg تورهای,خالی,صیادان,با,صید,بی,رویه,کشتی,های,صنعتی Icana

 احمد مرادی  درگفت و گو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره چگونگی صید میگو در کشور،گفت:صیادان غیرمجاز  خارج از  استان هرمزگان نیز متاسفانه قبل از شروع صید میگو به صیادی  می پردازند که این امر بدیهی است که  صیاد سنتی را با کاهش میزان صید روبرو می کند؛بنابراین باید سازمان شیلات با اقدامات اصولی  از  این  نوع صید جلوگیری  کند.

 نماینده مردم  بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر درمجلس شورای  اسلامی  با بیان  اینکه برای  بهبود وضعیت صیادی  ما باید درگام نخست  موقعیت صیاد  را در نظر بگیریم،ادامه داد:با توجه به اینکه آبزیان به طریق دسته ای حرکت می کنند؛بنابراین  برای صید ما  باید با  از دستگاه های ماهواره ای  استفاده کنیم  تا بتوانیم گله های آبزیان دریایی را به نحومطلوب  و کارشناسی شده شناسایی کنیم؛البته این مهم  هم اکنون اجرایی شده است.

 وی ادامه داد:تفاوت صیادی سنتی و صنعتی  را می توان در فاصله حریم صید تا ساحل بررسی کرد؛زیرا  صیادان سنتی در فاصله  نزدیک به ساحل صید می کنند؛اما  کشتی های صنعتی می تواننددر  اعماق دریا نیز به صیادی بپردازند.

 نماینده مردم بندر عباس در مجلس،افزود:صید بی رویه که  توسط  کشتی های صنعتی ایجاد می شود،صیادان سنتی را با مشکل کاهش ذخائر دریایی روبرو  می کند بنابراین باید دراین راستا تدابیر بهینه  ای اتخاذ شود؛زیرا  این امر صیادان را گله مند کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس  با بیان اینکه  فصل صید میگو  در هر استانی در کشور  متفاوت است،یادآورشد:صید بی رویه توسط  کشتی های صنعتی  تورهای  صیادان سنتی  را باکاهش صید روبرو می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet